Europa League: Rezultatele inregistrate joi si clasamentele
Dimensiune font:
ata rezultatele inregistrate joi seara in meciurile programate in etapa a 3-a a grupelor Europa League:
GRUPA A:
Monchengladbach - Apollon 5-0 (Traore '11 si '67, Hrgota '56, Herrmann '83, Hazard '90)
Villarreal - FC Zurich 4-1 (Cani'6, Vietto '57, Soriano '60, dos Santos '78 / Schoenbaechler '43)
Clasament: 1. Villarreal - 7 puncte, 2. Monchengladbach - 5 puncte, 3. Apollon - 3 puncte si 4. Zurich - 1 punct.
GRUPA B:
Brugge - FC Copengaha 1-1 (Vazquez '90 / Amartey '89)
Torino - HJK 2-0 (Molinaro '35, Amauri '58)
Clasament: 1. Torino - 7 puncte, 2. Brugge - 5 puncte, 3. Copenhaga - 4 puncte si 4. HJK - 0 puncte.
GRUPA C:
Partizan - Besiktas 0-4 (Kavlak '18, Ba '45, Ozyakup '52, Tore '54)
Tottenham - Asteras 5-1 (Kane '13, 76 si 81, Lamela '30 si '66 / Barrales '89)
Clasament: 1. Besiktas - 5 puncte, 2. Tottenham - 5 puncte, 3. Asteras - 4 puncte si 4. Partizan - 1 punct.
GRUPA D:
Celtic - Astra 2-1 (Scepovic '73, Johansen '79 / Enache '81)
Salzburg - Dinamo Zagreb 4-2 (Alan '14, '45 si '52, Silva '49 / Ademi '81, Henriquez '89)
Clasament: 1. Salzburg - 7 puncte, 2. Celtic - 7 puncte, 3. Dinamo Zagreb - 3 puncte si 4. Astra - 0 puncte.
GRUPA E:
Estoril - Dinamo Moscova 1-2 (Tavares '90 / Kokorin '52, Zhirkov '80)
PSV - Panathinaikos 1-1 (Depay '43 / Ajagun '87)
Clasament: 1. Dinamo Moscova - 9 puncte, 2. PSV - 4 puncte, 3. Estoril - 3 puncte si 4. Panathinaikos - 1 punct.
GRUPA F:
Dnipro - Karabakh 0-1 (Muarem '21)
Inter - Saint Etienne 0-0
Clasament: 1. Inter - 7 puncte, 2. Karabakh - 4 puncte, 3. Saint Etienne - 3 puncte si 4. Dnipro - 0 puncte.
GRUPA G:
Rijeka - Feyenoord 3-1 (Kramaric '63, '71 si '76 - penalti / Toornstra '66)
Standard Liege - Sevilla 0-0
Clasament: 1. Sevilla - 5 puncte, 2. Standard - 4 puncte, 3. Rijeka - 4 puncte si 4. Feyenoord - 3 puncte.
GRUPA H:
FC Krasnodar - Wolfsburg 2-4 (Granqvist '51 - penalti, Wanderson '86 / Granqvist '37 - autogol, De Bruyne '46 si '80, Gustavo '64)
Lille - Everton 0-0
Clasament: 1. Everton - 5 puncte, 2. Wolfsburg - 4 puncte, 3. Lille - 3 puncte si 4. Krasnodar - 2 puncte.
GRUPA I:
Slovan Bratislava - Sparta Praga 0-3 (Lafata '56, Konate '61, Krejci '81)
Young Boys - Napoli 2-0 (Hoarau '52, Bertone '90)
Clasament: 1. Young Boys - 6 puncte, 2. Sparta Praga - 6 puncte, 3. Napoli - 6 puncte si 4. Slovan - 0 puncte.
GRUPA J:
Aalborg - Dinamo Kiev 3-0 (Enevoldsen '11, Thomsen '39 si '90)
Steaua - Rio Ave 2-1 (Rusescu '17 si '45 / Del Valle '48)
Clasament: 1. Steaua - 6 puncte, 2. Dinamo Kiev - 6 puncte, 3. Aalborg - 6 puncte si 4. Rio Ave - 0 puncte.
GRUPA K:
Dinamo Minsk - Guingamp 0-0
PAOK Salonic - Fiorentina 0-1 (Vargas '38)
Clasament: 1. Fiorentina - 9 puncte, 2. Guingamp - 4 puncte, 3. PAOK - 3 puncte si 4. Dinamo Minsk - 1 punct.
GRUPA L:
Metalist Harkov - Legia Varsovia 0-1 (Duda '28)
Tranbzonspor - Lokeren 2-0 (Yatabare '54, Constant '86)
Clasament: 1. Legia - 9 puncte, 2. Trabzonspor - 6 puncte, 3. Lokeren - 3 puncte si 4. Metalist Harkov - 0 puncte.
Urmatoarea etapa, a 4-a, va avea loc peste doua saptamani.
Puncte preluare anunturi "Evenimentul Regional al Moldovei" in Iasi
<
Adauga comentariul tau