UPDATE Cei mai buni sportivi de la CS Politehnica Iaşi
Dimensiune font:
UPDATE: Conducerea CS Politehnica Iaşi a revenit astăzi cu completări la topurile cu cei mai buni sportivi şi cele mai bune echipe pe 2017. Le publicăm şi pe ele tot în varianta în care ne-au fost trimise, iar pentru comparaţie le puteţi găsi mai jos şi pe cele iniţiale.
Top 10 sportivi
CS Politehnica Iasi 2017
1.IORDACHE DRAGOMIR Tir-pusca (antrenor Axinte Mihai) 287p
LOC II C.M. JUNIORI
MULTIPLU C.N. SENIORI,TINERET,JUNIORI
RECORDURI NAȚIONALE
2.LEHACI MIRUNA Sah (antrenor Manole Vasile) 216p.
LOC I C.M.ȘCOLAR
LOC III C.M JUNIORI
LOC I SUPERLIGĂ ECHIPE
LOC I CUPA ROMANIEI
MULTIPLĂ CAMPIOANĂ NAȚIONALĂ JUNIORI
3.CROITORU MIRCEA Judo (antrenor Naftica Costel) 144p.
LOC I CUPA EUROPEANĂ SENIORI
LOC III CUPA MONDIALĂ SENIORI
MULTIPLU MEDALIAT C.N. SENIORI
3.SIMIONESCU VLAD Judo (antrenor Naftica Costel) 125p.
LOC I CUPA MONDIALĂ SENIORI
LOC III CUPA EUROPEANĂ SENIORI
MULTIPLU CAMPION NAȚIONAL SENIORI
4.ROTARIU VLAD Tir-pusca (antrenor Axinte Mihai) 102p.
MULTIPLU C.N. JUNIORI INDIVIDUAL ȘI ECHIPA
5.TANASE ALEXANDRU Tir-pusca (antrenor Axinte Mihai) 78p.
LOC I C.N. TINERET
MULTIPLU MEDALIAT C.N. JUNIORI
5.STOLERIU GEORGE Sah (antrenor Manole Vasile) 74p.
LOC III C.M. ȘCOLAR
MULTIPLU CAMPION NAȚIONAL JUNIORI
5.BULMAGA IRINA Sah (antrenor Danilov Vladimir) 72p.
LOC V CE ECHIPE SENIOARE
LOC I SUPERLIGĂ ECHIPE
VICECAMPIOANĂ NAȚIONALĂ SENIORI
6.SAUCA ALEXANDRU Tir-pistol (antrenor Scaleanu Ion) 67p.
MULTIPLU CAMPION NAȚIONAL SENIORI
6.AXINTE MIHAI Tir-pusca (antrenor Apetroaie Rodica) 66p.
MULTIPLU MEDALIAT C.N. INDIVIDUAL SI ECHIPE SENIORI
7.OBADA EMA Sah (antrenor Manole Vasile) 62p.
LOC I C.M. ȘCOLAR BLITZ
LOC II CAMPIONATUL UNIUNII EUROPENE
MULTIPLĂ CAMPIOANĂ NAȚIONALĂ JUNIORI
8.CIOBANU IRINA Tenis de masa (antrenor Gaftea Maria) 51p.
LOC I C.N. SENIORI
LOC II ECHIPA SENIORI
9.SPIRIDON GEORGIANA Atletism (antrenor Viorel Popovici) 36p.
LOC II C. BALCANIC JUNIORI
LOC VI FOTE
MEDALIATA CN JUNIORI
10.LEADAVSCHI VLADIMIR Badminton (antrenor Popa Alina) 20p.
MULTIPLU MEDALIAT C.N. TINERET
CLASAMENT ECHIPE SENIORI
CS Politehnica Iasi 2017
1.RUGBY feminin loc I SUPERLIGA + loc II Cupa Romaniei
antrenor Tarcan Neculai
2. TIR pusca loc I CN echipe glont + locII Cupa Romaniei glont
antrenori Axinte Mihai si Apetroaei Rodica
3.SAH feminin loc I SUPERLIGA + loc I Cupa Romaniei
antrenori Ungureanu Vlad si Danilov Vladimir
4.TENIS DE MASA loc II SUPERLIGA
antrenor Gaftea Maria
5.JUDO loc III SUPERLIGA
antrenori Naftica Costel si Bordea Constantin
6.SAH masculin loc IV SUPERLIGA
antrenori Ungureanu Vlad si Danilov Vladimir
7.HANDBAL SUPERLIGA
antrenori Spiridon Florin si Badulescu Cornel
8.RUGBY masculin SUPERLIGA
antrenori Ratiu Cosmin si Iftode Ioan
9.BASCHET SUPERLIGA
antrenori Tsirogiannis Yannis, Bojan Hristovski si Pintilie Costel
CS Politehnica Iasi este reprezentata cu succes si la nivelul echipelor sau echipajelor de tineret si juniori unde a obtinut rezultate importante in anul 2017:
1. Rugby masculin - antrenor Stuparu Mihai
2. Tir pusca - antrenor Axinte Mihai
3. Judo - antrenor Naftica Costel
4. Sah - antrenori Ungureanu Vlad si Danilov Vladimir
VARIANTELE INIŢIALE
Conducerea CS Politehnica Iaşi şi-a desemnat cei mai buni sportivi din 2017, topul fiind deschis de puşcaşul Dragomir Iordache, în timp ce cea mai bună echipă este cea feminină de rugby în 7. Dar iată cum arată ierarhiile complete, aşa cum au fost trimise de clubul din Copou:
Top 10 sportivi
CS Politehnica Iasi 2017
1.IORDACHE DRAGOMIR Tir-pusca 287p.
2.LEHACI MIRUNA Sah 216p.
3.CROITORU MIRCEA Judo 144p.
3.SIMIONESCU VLAD Judo 125p.
4.ROTARIU VLAD Tir-pusca 102p.
5.TANASE ALEXANDRU Tir-pusca 78p.
5.STOLERIU GEORGE Sah 74p.
5.BULMAGA IRINA Sa 72p.
6.SAUCA ALEXANDRU Tir-pistol 67p.
6.AXINTE MIHAI Tir-pusca 66p.
7.OBADA EMA Sah 62p.
8.CIOBANU IRINA Tenis de masa 51p.
9.SPIRIDON GEORGIANA Atletism 36p.
10.LEADAVSCHI VLADIMIR Badminton 20p.
CLASAMENT ECHIPE
CS Politehnica Iasi 2017
1.RUGBY feminin loc I SUPERLIGA + loc II Cupa Romaniei
2.SAH feminin loc I SUPERLIGA + loc I Cupa Romaniei
3.TENIS DE MASA loc II SUPERLIGA
4.JUDO loc III SUPERLIGA
5.SAH masculin loc IV SUPERLIGA
6.HANDBAL SUPERLIGA
7.RUGBY masculin SUPERLIGA
8.BASCHET SUPERLIGA
Puncte preluare anunturi "Evenimentul Regional al Moldovei" in Iasi
<
Adauga comentariul tau