« Inapoi

VIDEO-FC Barcelona - Valencia 4-2. Messi a marcat de doua ori

VIDEO-FC Barcelona - Valencia 4-2. Messi a marcat de doua ori#1
Mărime font - +

FC Barcelona a invins, duminica seara, pe teren propriu, cu scorul de 4-2, Valencia, in ultimul meci al etapei 28 a campionatului Spaniei, anunta News.ro. Leo Messi a marcat doua goluri, in minutele 45 (penalti) si 52. Celelalte doua goluri ale invingatorilor au fost inscrise de Luis Suarez '35 si Andre Gomes '89.

Pentru Valencia au marcat Mangala '28 si Munir '46.

De la echipa oaspete a fost eliminat autorul primului gol, Mangala, in minutul 44.

FC Barcelona se afla pe locul doi in clasament, cu 63 de puncte, iar Valencia este pe 14, cu 30 de puncte. Lider este Real Madrid, cu 65 de puncte si un joc mai putin.

Data publicarii: 20/03/2017