Iaşi: Spectacole, concerte, expoziţii
Dimensiune font:
Vineri, 27 martie
Muzeul Etnografic al Moldovei: Târg de Paşte şi Ateliere „Ouă încondeiate” (XV), până pe 29 martie, pietonalul „Ştefan cel Mare şi Sfânt”
Teatrul pentru copii şi Tineret „Luceafărul”:
- ora 10.00, „Peştişorul de aur”, cu: Doina Iarcuczewicz, Liviu Smântânică
- ora 11.00, „O harababură!”, cu: Emanuel Florentin, Beatrice Volbea
Ziua Mondială a Teatrului la Muzeul „Poni-Cernătescu”: „Vibraţii sonore” - în parteneriat cu Universitatea de Arte „George Enescu” Iaşi, ora 11.30
Teatru, „Undeva aproape”, după John Cariani; regia - Ovidiu Ivan; cu: Ancuţa Gutui, Theodor Ivan, la Restaurant Traian, ora 19.30 (40 lei)
„Poesis” LIVE - Eugen Baboi şi Marius Baţu, la Galeriile „Phoenix”, de la ora 21.00 (40 lei)
Astra Film Festival on Tour, documentare premiate în 2014 la Astra Film Sibiu sunt proiectate în premieră la Teatru FiX Iaşi, 26, 27 şi 28 martie, ora 17.00
Galeriile de Artă Pasaj Hala Centrală, „Structuri cromatice”, Costache Agafiţei, Bogdan Bârleanu, Dan Hatmanu, Eugen Mircea, Cela Neamţu, Adrian Podoleanu, Liviu Suhar, Ion Tămâian, Constantin Tofan etc., până pe 31 martie
Expoziţie de pictură, Diana Condurache: „Poveşti”, la Galeria de Artă Grand Hotel Traian, până pe 31 martie
Centrul Judeţean pentru Conservarea şi Promovarea Culturii Tradiţionale Iaşi: „Sărbătoarea primăverii”, expoziţie de pictură realizată de elevi din judeţ, la Casa Corpului Didactic Iaşi, până pe 31 martie
Sâmbătă, 28 martie
„De ce eu?” – proiecţii speciale la Casa de Cultură „Mihai Ursachi” Iaşi, - 28 şi 29 martie, ora 18.00 (10 lei)
Asociaţia Culturală „Dionysos”: spectacol susţinut de ansamblul de dansuri tradiţionale greceşti „Dionysos” şi invitaţii săi, în preajma Zilei Naţionale a Greciei, – sâmbătă, 28 martie, ora 19.00, Casa de Cultură a Studenţilor Iaşi
Cinema City
Aferim!, orele 15.20
Cenuşăreasa, dublat, orele 13.20, 15.40, 18.00
Chappie, orele 17.30
Focus 2D, orele 22.20
Insurgent 3D, orele 14.30, 17.00, 19.30, 22.00
Mare şi tare, orele 16.20, 18.30, 20.40, 22.50
Mielul Shaun, orele 13.30
SpongeBob: Aventuri pe uscat 3D – dublat, orele 14.20
The Gunman/ Pe viaţă şi pe moarte, orele 19.10, 21.30
Ţinta: Preşedintele , orele 14.30, 16.50, 20.20, 22.40
Urmărit în noapte, orele 20.00
Victoria
Marussia, orele 12.00, 13.45
Aferim!, orele 15.30, 17.30
Tribul, orele 19.30
Puncte preluare anunturi "Evenimentul Regional al Moldovei" in Iasi
<
Adauga comentariul tau