Iaşi: Spectacole, concerte, expoziţii
Dimensiune font:
Marţi, 28 aprilie
Teatrul pentru Copii şi Tineret „Luceafărul”:
- ora 10.00, sala mică, „Peştişorul de aur”
- ora 11.15, sala mare, „Ca sarea-n bucate”
Premieră, „2 ORE”, un spectacol de Florin Caracala, cu: Ancuţa Gutui, Alex Iuraşcu, Stanca Jabeniţan, Cătălin Mîndru, Andreea Spătaru; la Teatru Fix, ora 19.30
Expoziţie aniversară a artiştilor plastici Eugen Mircea şi Puşa Pîslaru Ionescu, la Galeriile de Artă ale Municipiului Iaşi, Pasaj Hala Centrală, până pe 30 aprilie
„Charlemagne/ Carol cel Mare”, expoziţie de pictură semnată de Gauthier Royal şi Aristide Gripon („Erasmus”/ Universitatea de Arte „George Enescu” Iaşi); la Galeria Fondane, Institutul Francez Iaşi, până pe 29 mai
„Iaşul de odinioară... poate!”, expoziţie de grafică semnată Sergiu Pasciuc, la Galeriile de artă „Grand Hotel Traian” (cu sprijinul Asociaţiei Centrul Cultural Internaţional din Iaşi), până pe 30 aprilie
Miercuri, 29 aprilie
Teatrul pentru Copii şi Tineret „Luceafărul”:
- ora 9.30, sala mică, „Peştişorul de aur”
- ora 10.45, sala mare, „Motanul încălţat”
În curând!
Filarmonica de Stat „Moldova” Iaşi, concert simfonic, „Noapte transfigurată”; Orchestra simfonică a Filarmonicii va fi dirijată de Johannes Meissl (Austria); joi, 30 aprilie, ora 19.00, la sala de concerte a Colegiului de Artă „O. Băncilă”; în program:
- J. Haydn – Simfonia nr. 104 în re major, London
- A. Schönberg – Verklärte Nacht, op. 4
- L. van Beethoven – Simfonia nr. 7 în la major, op. 92
(Puteţi rezerva bilete şi telefonic, la numărul 0332-882.025, de luni până joi, între orele 10.00 – 18.00)
Teatrul Naţional Iaşi, „Arborele nopţii”, după povestiri de Truman Capote, regia Irina Popescu Boieru; 30 aprilie, ora 19.30, Sala „Uzina cu Teatru”
Opera Naţională Română Iaşi, „Aida”, de Giuseppe Verdi; dirijor: Gabriel Bebeşelea; duminică, 3 mai, ora 18.30, în Sala Mare a Teatrului Naţional Iaşi
Cinema City
Child 44. Crime trecute sub tăcere, orele 19.10, 22.00
Clopoţica şi legenda bestiei de nicăieri 3D, dublat, orele 13.00, 14.40, 17.20
Furios şi iute 7, orele 13.10, 16.30, 19.20, 22.10, 22.40
Insurgent 3D, ora 14.50
Minuscule 3D, orele 14.10
Paul Blart: Poliţist la Mall 2, orele 16.10, 18.10, 20.10
Rapirea lui Freddy Heineken, ora 22.20
Răzbunătorii: Sub semnul lui Ultron 3D, orele 14.00, 16.00, 16.50, 18.50, 19.40, 21.40, 22.30
Victoria
Rolul vieţii mele, orele 12.00
Q.E.D., orele 13.45
Aferim!, orele 15.50
Closer to the Moon, orele 17.15
Miss Julie, orele 19.30
Puncte preluare anunturi "Evenimentul Regional al Moldovei" in Iasi
<
Adauga comentariul tau