Iaşi: spectacole, concerte, expoziţii
Dimensiune font:
Luni, 6 februarie
Teatru, „Goldberg Show”, la Sala Mare a Teatrului Naţional, ora 19.00
Expoziţia naţională „Icoana – credinţă şi tradiţie”, la Atrium Palas Mall (până pe 6 februarie)
Expoziţia retrospectivă de pictură „Periplu sentimental” de Constantin Tofan, la Muzeul de Artă de la Palatul Culturii Iaşi (până pe 20 februarie)
Marți, 7 februarie
Teatru, „Goldberg Show”, la Sala Mare a Teatrului Naţional, ora 19.00
În curând
Expoziţie de pictură 2D, „O fereastră spre interiorul tău” de Gheorghe Pânzaru, 9 februarie, în foaierul Ateneului, ora 17.00
Teatru, „Joc de pisici”, 9 februarie, la Sala Studio „Teofil Vâlcu”, ora 18.00
Film, „De ce eu?”, 9 februarie, la sala mare „Radu Beligan” a Ateneului, ora 19.00
Teatru, „Freelancer story”, 10 februarie, la Sala Studio „Teofil Vâlcu”, ora 18.00
Operă, „Sunetul muzicii”, 10 februarie, la Sala Mare a Teatrului Naţional, ora 18.30
Spectacol de improvizaţie cu Trupa Idiot, 10 februarie, la sala mare „Radu Beligan” a Ateneului, ora 19.00
Teatru pentru copii, „Totul este magic”, 11 februarie, la sala mare „Radu Beligan” a Ateneului, ora 11.00
Teatru, „Tinereţe fără bătrâneţe şi teatru fără de moarte”, 11 februarie, la Sala Studio „Teofil Vâlcu” a Teatrului Naţional, ora 18.00
Operă, „Troienele”, 11 februarie, la Sala Mare a Teatrului Naţional, ora 18.30
Spectacol, „Florin Piersic pur şi simplu”, 11 februarie, la sala mare „Radu Beligan” a Ateneului, ora 19.00
Teatru pentru copii, „Murdărică şi prietenii”, 12 februarie, la sala mare „Radu Beligan” a Ateneului, ora 11.00
Teatru, „Interviul”, 12 februarie, la Sala Studio „Teofil Vâlcu” a Teatrului Naţional, ora 18.00
Operă, „Bal”, 12 februarie, la Sala Mare a Teatrului Naţional, ora 18.30
Teatru, „Atenţie: aterizăm”, 12 februarie, la sala mare „Radu Beligan” a Ateneului, ora 19.00
Operă, „La Traviata”, 15 februarie, la Sala Mare a Teatrului Naţional, ora 18.30
Opera în recital, la Biblioteca Centrală Universitară „M. Eminescu” Iaşi, ora 18.30
Cinema City
6,9 pe scara Richter, românesc, ora 14.10
Assassin's creed: Codul asasinului (3D), subtitrat, ora 21.30
Crăiasa Zăpezii 2 (3D), dublat, ora 11.50, 13.50, 15.10
Cu toții la surf 2: Mania valurilor, dublat, ora 13.50, 15.10
De ce el?, subtitrat, ora 17.40, 20.00
Fondatorul, subtitrat, ora 17.00, 21.40
Hai să cântăm! (3D), dublat, ora 11.50
Resident evil: Capitolul final (3D), subtitrat, ora 13.40, 15.50, 18.10, 20.30, 22.45
Rogue One: O poveste Star Wars (3D), subtitrat, ora 12.20
Saroo: Drumul spre casă, subtitrat, ora 16.30, 19.00
Split, subtitrat, ora 19.20, 22.20
Triplu X: Întoarcerea lui Xander Cage (3D), subtitrat, ora 15.00, 17.15, 19.30, 21.50
Vaiana (3D), dublat, ora 11.20
Victoria
Ozzy – Marea evadare, ora 13.00
Două lozuri, ora 15.00
6,9 pe scara Richter, ora 17.30
La drum cu tata, ora 19.30
Puncte preluare anunturi "Evenimentul Regional al Moldovei" in Iasi
<
Adauga comentariul tau