Iaşi: spectacole, concerte, expoziţii
Dimensiune font:
Vineri, 12 mai
Teatru, „Hansel şi Gretel”, la Teatrul „Luceafărul”, ora 9.45
Teatru, „Harap-Alb”, la Teatrul „Luceafărul”, ora 11.00
Film pentru copii, „Veronica se întoarce”, la Teatrul „Luceafărul”, ora 13.00
Film documentar, „Constantin şi Elena”, la Teatru FIX, ora 14.00
Film, „Tărâmul dintre ape”, la Cafeneaua Piaţa Unirii, ora 14.00
Film, „Francesca”, la Cafeneaua Piaţa Unirii, ora 16.00
Film, „100 de lei”, la Teatru FIX, ora 17.00
Film documentar, „Descoperă România cu Peter Hurley”, la Ateneu, ora 18.00
Teatru, „Damen tango”, la sala studio „Teofil Vâlcu” a Teatrului Naţional, ora 18.00
Operă, „Sunetul muzicii”, la Sala Mare a Teatrului Naţional, ora 18.30
Film, „Poliţist, adjectiv”, la Cafeneaua Piaţa Unirii, ora 18.30
Film, „Portretul luptătorului la tinereţe”, la Ateneu, ora 19.00
Proiecţie specială „Un bulgăre de humă”, la Bojdeuca lui Creangă, ora 20.00
Film, „După dealuri”, la Ateneu, ora 20.30
Film, „Câini”, în Grădina Palas, ora 21.30
Expoziţie de grafică, „Radu Bercea – memoria retinei gulagului românesc”, la Teatru FIX (10-14 mai)
Expoziţia „Divina tragedie” de Ion Bârlădeanu, la Meru (până pe 14 mai)
Expoziţia „Mircia Dumitrescu – desen, gravură, sculptură”, la Muzeul de Artă a Palatului Culturii (până pe 31 mai)
Expoziţia „Instrumente medievale de tortură”, la Muzeul de Istorie a Palatului Culturii (16 sau 8 lei; până în ianuarie 2018)
Sâmbătă, 13 mai
Film, „Tinereţe fără bătrâneţe”, la Teatrul „Luceafărul”, ora 13.00
Film, „Box”, la Ateneu, ora 13.00
Film, „Proba de microfon”, la Casa de Cultură a Studenţilor, ora 13.00
Film, „Radu Bercea, istoria unui destin”, la Teatru FIX, ora 14.00
Film, „E pericoloso sporgersi”, la Cafeneaua Piaţa Unirii, ora 14.00
Lansare de carte, „Reconstituiri cu Ileana Popovici”, urmată de proiecţia filmului „Pentru patrie”, la Ateneu, ora 15.30
Film, „Toto şi surorile lui”, la Teatru FIX, ora 16.00
Film, „Sieranevada”, la Casa de Cultură a Studenţilor, ora 16.00
Film, „Anişoara”, la Cafeneaua Piaţa Unirii, ora 17.00
Teatru, „Iarna dragostei noastre”, la sala studio „Teofil Vâlcu” a Teatrului Naţional, ora 18.00
Film, „Ticăloşii”, la Cafeneaua Piaţa Unirii, ora 19.00
Film, „A fost sau n-a fost?”, la Teatru FIX, ora 19.00
Film, „Inimi cicatrizate”, la Casa de Cultură a Studenţilor, ora 20.00
Film, „Amintiri din epoca de aur 1 – tovarăşi, viaţa e frumoasă!”la Ateneu, ora 20.00
Film, „Afacerea Est”, în Grădina Palas, ora 21.30
În curând
Teatru, „De ziua lui Pinocchio”, 14 mai, la Teatrul „Luceafărul”, ora 10.00
Teatru, „Albă ca zăpada”, 14 mai, la Teatrul „Luceafărul”, ora 11.30
Film, „Saltimbancii”, 14 mai, la Teatrul „Luceafărul”, ora 13.00
Lansări de carte Dorel Vişan, 14 mai, la Ateneu, ora 13.00
Film, „Iacob”, 14 mai, la Ateneu, ora 14.00
Film, „Boogie”, 14 mai, la Teatru FIX, ora 14.00
Film, „Out of the present”, 14 mai, la Cafeneaua Piaţa Unirii, ora 14.00
Film, Morgen”, 14 mai, la Casa de Cultură a Studenţilor, ora 15.00
Film, „O lacrimă de fată”, 14 mai, la Teatru FIX, ora 16.30
Film, „Secvenţe”, 14 mai, la Cafeneaua Piaţa Unirii, ora 17.00
Film, „Amintiri din epoca de aur 2 – Dragoste în timpul liber”, 14 mai, la Ateneu, ora 17.00
Film, „Fixeur”, 14 mai, la Casa de Cultură a Studenţilor, ora 18.00
Teatru, „Iarna dragostei noastre”, 14 mai, la sala studio „Teofil Vâlcu” a Teatrului Naţional, ora 18.00
Operă, „Giselle”, 14 mai, la Sala Mare a Teatrului Naţional, ora 18.30
Film, „Cel mai iubit dintre pământeni”, 14 mai, la Teatru FIX, ora 18.30
Film, „Bacalaureat”, 14 mai, la Ateneu, ora 19.00
Concert de poezie mistică, „Omul şi taina lui”, cu Dorel Vişan şi Ionuţ Bogdan Ștefănescu, 14 mai, la Muzeul Mitropolitan, ora 19.00
Teatru, „Măcelăria lui Iov”, 14 mai, la sala Teatru la Cub a Teatrului Naţional, ora 19.00
Film, „California dreamin' (nesfârşit)”, 14 mai, în Grădina Palas, ora 21.30
Cinema City
Alien: Covenant, subtitrat, ora 14.00, 17.30, 20.00, 22.30
Deep: O aventură nesfârșită (3D), dublat, ora 14.50, 17.00
Furios şi iute 8, subtitrat, ora 16.00, 18.40, 21.30
Gardienii Galaxiei vol. 2 (3D), subtitrat, ora 13.10, 15.10, 16.30, 18.00, 19.20, 21.10, 22.10
Jaf cu stil, subtitrat, ora 19.00
King Arthur: Legenda sabiei (3D), subtitrat, ora 20.50
The boss baby: Cine-i şef acasă? (3D), dublat, ora 13.10, 15.20
Victoria
Şcoala iepuraşilor, ora 14.00
Marina Abramovic în Brazilia, ora 16.00
Vara s-a sfârşit, ora 18.00
Ana, mon amour, ora 20.00
Republica
Ozzy – Marea Evadare, ora 13.30
Fixeur, ora 15.30
(M)ucenicul, ora 17.30
Departe de tine, ora 19.30
Puncte preluare anunturi "Evenimentul Regional al Moldovei" in Iasi
<
Adauga comentariul tau