Iaşi: spectacole, concerte, expoziţii
Dimensiune font:
Sâmbătă, 24 iunie
Teatru pentru copii, „Cei trei purceluşi”, la sala mare „Radu Beligan” a Ateneului, ora 12.00 (8 lei)
„Opera în recital” - închiderea stagiunii 2016-2017, la Aula Bibliotecii Centrale Universitare „Mihai Eminescu”, ora 18.30
Teatru, „Goldberg Show – Facerea lumii şi alte întâmplări”, la Sala Mare a Teatrului Naţional, ora 19.00
Târgul de ceramică „Cucuteni 5000”, în Parcul Copou, începând cu ora 11.30 (până pe 25 iunie)
Festival Afterhills, 23-25 iunie, pe şesul de lângă Era Park
Expoziţia „Coloane de lumină”, semnată de artista Miruna Budişteanu, la Palatul Culturii (până pe 2 iulie)
Expoziţia „Instrumente medievale de tortură”, la Muzeul de Istorie a Palatului Culturii (16 sau 8 lei; până în ianuarie 2018)
Duminică, 25 iunie
Teatru, „Fata babei şi fata moşneagului”, la Teatrul „Luceafărul”, ora 10.00
Teatru pentru copii, „Hawaii”, la sala mare „Radu Beligan” a Ateneului, ora 11.00 (8 lei)
Teatru, „Vrăjitorul din Oz”, la Teatrul „Luceafărul”, ora 11.30
Teatru, „Te iubesc, dar nu pe tine”, la sala mare „Radu Beligan” a Ateneului”, ora 19.00 (40/ 30 lei)
Spectacol „Suflet românesc” susţinut de Dan Puric, la sala mare „Radu Beligan” a Ateneului, ora 19.00 (70 lei)
În curând
Teatru pentru copii, „Peter Pan”, 29 iunie, în Piaţa Voievozilor, ora 10.00
Teatru, „Atenţie, aterizăm!”, 29 iunie, în Piaţa Voievozilor, ora 21.00
Petrecere, „The biggest rooftop party in town”, ediţia a IV-a, 30 iunie, la Palas Mall, ora 22.00 (preţ 25 lei în avans, 30/ 40 în seara evenimentului)
Plimbare cu bicicleta, „SkirtBike” Iaşi, 9 iulie, plecare din Parcul Universităţii de Medicină şi Farmacie „Gr. T. Popa”, ora 14.00
Concurs, „Pe Roţi Verzi”, a XVI-a ediţie, 30 iulie, Pădurea Bârnova, ora 10.00
Cinema City
Absolut tot, subtitrat, orele 13.10, 15.40, 17.40, 20.50, 22.50
Maşini 3 (3D), dublat, orele 11.10, 12.00, 14.00, 16.20, 18.40
Maşini 3, dublat, ora 11.00
O noapte nebună, nebună, subtitrat, orele 16.50, 19.50, 22.00
Overdrive, subtitrat, ora 20.20
Piraţii din Caraibe: Răzbunarea lui Salazar (3D), subtitrat, orele 14.15, 19.00
Sunt un mic ticălos 3 (3D), dublat, ora 11.30
The boss baby: Cine-i şef acasă? (3D), dublat, ora 13.30
Transformers: Ultimul Cavaler (3D), subtitrat, orele 11.00, 13.30, 16.30, 19.30, 22.30
Unlocked. Pericol descătuşat, subtitrat, orele 15.10, 22.20
Wonder woman (3D), subtitrat, orele 17.20, 21.40
Victoria
Şcoala iepuraşilor, ora 14.00
Planeta Petrila, ora 15.30
Povestea iubirii, ora 17.00
Snowden, ora 19.30
Republica
Ozzy – Marea Evadare, ora 13.30
Complet străini, ora 15.30
Dalida, ora 17.15
Ana, mon amour, ora 19.30
Puncte preluare anunturi "Evenimentul Regional al Moldovei" in Iasi
<
Adauga comentariul tau