Iaşi: spectacole, concerte, expoziţii
Dimensiune font:
Luni, 24 iulie
Summer Grow 2017 Iaşi – Closing Ceremony, la sala mare „Radu Beligan” a Ateneului, ora 15.00
Expoziţia de pictură „Albastru infinit”, la Iulius Mall (până pe 31 iulie)
Expoziţia „Omul mulţime” de artiştii Lolo şi Sosaku (Barcelona), la Palatul Culturii şi la Galeria Borderline Art Space (până pe 20 august)
Expoziţia „Curtea Domnească din Iaşi: o istorie redescoperită”, la Muzeul de Istorie din incinta Palatului Culturii
Expoziţia de pictură „A sense of Vietnam” a artistei Van Duong Thanh, la Muzeul de Artă din incinta Palatului Culturii
Expoziţia „Maeştrii picturii româneşti”, la Muzeul de Artă din incinta Palatului Culturii
Expoziţia „Maeştrii artei interbelice româneşti”, la Muzeul de Artă din incinta Palatului Culturii
Expoziţia „Instrumente medievale de tortură”, la Muzeul de Istorie din incinta Palatului Culturii (16 sau 8 lei; până în ianuarie 2018)
Expoziţia de piese de patrimoniu „Socializare şi divertisment la 1900”, la Muzeul de Istorie din incinta Palatului Culturii
Expoziţia „Cotidianul ţărănesc: inventivitate şi măiestrie”, la Muzeul Etnografic al Moldovei din incinta Palatului Culturii
Expoziţia „Sărbătoarea: artă şi spiritualitate”, la Muzeul Etnografic al Moldovei din incinta Palatului Culturii
În curând
Proiecţie de film, Fabrica de scurtmetraje, 27 iulie, la sala mică de spectacole a Ateneului, ora 18.00
Spectacol de improvizaţie cu trupa de teatru Idiot, 28 iulie, în Grădina de Vară a Ateneului, ora 19.00
Teatru, „2 ani, 8 luni şi 3 zile”, în regia lui Andrei Ciobanu, 29 iulie, pe Terasa Acoperiş a Ateneului, ora 19.00
Concurs, „Pe Roţi Verzi”, a XVI-a ediţie, 30 iulie, Pădurea Bârnova, ora 10.00
Cinema City
Baby driver, subtitrat, ora 21.40
Dunkirk, subtitrat, orele 11.00, 13.20, 15.30, 17.50, 20,10, 22.30
Maşini 3 (3D), dublat, ora 12.00
Omul păianjen: Întoarcerea acasă (3D), subtitrat, orele 16.20, 19.00
Operaţiunea Casino, subtitrat, orele 14.20, 22.00
Planeta maimuţelor: Războiul (3D), subtitrat, orele 14.10, 17.00, 19.50, 22.45
Sunt un mic ticălos 3 (3D), dublat, orele 11.40, 13.40, 15.40, 17.40
Sunt un mic ticălos 3 (3D), subtitrat, ora 20.00
Transformers: Ultimul Cavaler (3D), subtitrat, ora 11.20
Valerian şi oraşul celor o mie de planete (3D), subtitrat, orele 11.10, 13.50, 16.40, 19.20, 22.10
Victoria
Robinson Crusoe, ora 14.00
Aloys, ora 15.30
Agenţi aproape secreţi, ora 17.15
Imaginea de apoi, ora 19.30
Republica
Hai să cântăm, ora 13.30
Cealaltă parte a speranţei, ora 15.30
Povestea iubirii, ora 17.15
Noaptea judecăţii 3: alegerile, ora 19.30
Puncte preluare anunturi "Evenimentul Regional al Moldovei" in Iasi
<
Adauga comentariul tau