Iaşi: spectacole, concerte, expoziţii
Dimensiune font:
Sâmbătă, 30 septembrie
Teatru, premieră, „Păcală şi Tândală la şcoală”, Sala mare de spectacole „Radu Beligan” a Ateneului din Iaşi, ora 11.00
Operă, „Văduva veselă” de Franz Lehár, la Sala Mare a Teatrului Naţional „Vasile Alecsandri”, ora 18.30
Vernisajul expoziţiei „Selfie Automaton”, în foaierul de la parter al Teatrului „Luceafărul”, ora 18.30
Teatru, „Basic Byebye Cantastoria Extravaganza” – Bread and Puppet Theater SUA, la sala mare a Teatrului „Luceafărul”, ora 19.00
Festivalul de Umbrele, pe Bulevardul Lăpuşneanu
Bienala de Gravură Contemporană de la Iaşi, Muzeul de Artă din Palatul Culturii (până pe 22 octombrie)
Expoziţia „Cucuteni: o incursiune în universul unei mari civilizaţii preistorice”, la Palatul Culturii (până pe 17 decembrie)
Duminică, 1 octombrie
Teatru, „Povestea celor trei purceluşi”, la Teatrul „Luceafărul”, ora 10.00
Teatru, „Vrăjitorul din Oz”, la Teatrul „Luceafărul”, ora 11.30
În curând
Teatru, „SAY IT NOW!”, în cadrul Festivalului Internaţional de Teatru pentru Publicul Tânăr, 6 octombrie, la Sala Mare a Teatrului Naţional „Vasile Alecsandri”, ora 19.00
Festivalul „Trandafir de la Moldova”, 5-7 octombrie, Casa de Cultură a Studenţilor
Teatru, „Tipografic majuscul”, în cadrul Festivalului Internaţional de Teatru pentru Publicul Tânăr, 10 octombrie, la Sala Mare a Teatrului Naţional „Vasile Alecsandri”, ora 19.00
Teatru, „Exploziv”, în cadrul Festivalului Internaţional de Teatru pentru Publicul Tânăr, 12 octombrie, la Sala Mare a Teatrului Naţional „Vasile Alecsandri”, ora 19.00
Concertul Ansamblului Alexandrov, 18 noiembrie, la Sala Mare a Teatrului Naţional „Vasile Alecsandri”, orele 17.00 şi 20.00
Cinema City
Asasin American, subtitrat, orele 19.30
Emoji filmul. Aventura zâmbăreţilor 3D, dublat, ora 11.50, 13.50
Febra lalelelor, subtitrat, orele 16.00, 21.50
Goana după alune 2 (3D), dublat, ora 11.00, 13.00
Hitman's bodyguard: Care pe care, subtitrat, ora 20.20
IT, subtitrat, orele 18.50, 21.30
Kingsman: Cercul de aur, subtitrat, orele 11.30, 14.20, 17.10, 20.00, 22.50
Linia morţii, subtitrat, orele 13.40, 15.50, 18.00, 20.10, 22.30
Patrula junglei, dublat, ora 15.00
The Lego Ninjago Movie (3D), dublat, orele 11.40, 12.10, 14.20, 16.30, 18.10
Victoria şi Abdul, subtitrat, orele 17.00, 22.40
Victoria
Oachi, prinţul din junglă, ora 12.00
Perfect sănătos, ora 14.30
On the milky road, ora 17.00
Breaking News, ora 19.30
Republica
Robinson Crusoe, ora 13.00
Bun venit în Germania, ora 15.30
Un pas în urma Serafimilor, ora 17.30
Ţara moartă, ora 20.00
Puncte preluare anunturi "Evenimentul Regional al Moldovei" in Iasi
<
Adauga comentariul tau