Iaşi: spectacole, concerte, expoziţii
Dimensiune font:
Vineri, 6 octombrie
Teatru, „Uriaşul şi ceilalţi”, la sala mare a Teatrului „Luceafărul”, orele 9.30 şi 11.00
Expoziţia „Selfie Automaton”, în foaierul parter al Teatrului „Luceafărul”, între 10.00 şi 19.00
Teatru, „Povestea unui pescămăgăruş”, la sala mică a Teatrului „Luceafărul”, ora 10.00
Seminar internaţional de critică teatrală, la Casa Cărţii, în cadrul FITPTI, ora 12.00
Teatru în premieră în România, „Exploratoarea”, la British Council, în cadrul FITPTI, ora 16.30
Concert de cimpoaie, „Loch Katrine Highlanders” Scoţia, la Cafeneaua Veche, în cadrul FITPTI, ora 17.00
Lansare de carte, „Teatru la filtru”, în Atrium Palas, în cadrul FITPTI, ora 17.00
Pentru prima dată în România, „Show Rock'N'Roll pe-o roată”, în Amfiteatrul Palas, în cadrul FITPTI, ora 18.00
Lansare de carte, „Radu Afrim. The Fabric of Fragility” de Cristina Rusiecki, în foaierul Teatrului „Luceafărul, ora 18.30
Teatru, „SAY IT NOW!”, în cadrul Festivalului Internaţional de Teatru pentru Publicul Tânăr, la Sala Mare a Teatrului Naţional „Vasile Alecsandri”, ora 19.00
Performance itinerant, „Harta senzorială a Iaşului”, la Teatrul „Luceafărul”, ora 19.00
Festivalul Internaţional de Literatură şi Traducere (FILIT), 4-8 octombrie, la Iaşi
Festivalul „Trandafir de la Moldova”, 5-7 octombrie, Casa de Cultură a Studenţilor
Bienala de Gravură Contemporană de la Iaşi, Muzeul de Artă din Palatul Culturii (până pe 22 octombrie)
Expoziţia „Cucuteni: o incursiune în universul unei mari civilizaţii preistorice”, la Palatul Culturii (până pe 17 decembrie)
Sâmbătă, 7 octombrie
Teatru exclusiv la Iaşi, „Aripile Nellei”, la sala mică a Teatrului „Luceafărul”, ora 10.00
Expoziţia „Selfie Automaton”, în foaierul parter al Teatrului „Luceafărul”, între 10.00 şi 19.00
Teatru, „Frumoasa şi bestia”, la sala mare a Teatrului „Luceafărul”, ora 11.30
Seminar internaţional de critică teatrală, la Casa Cărţii, în cadrul FITPTI, ora 12.00
Spectacol-lectură, „Drama şi teatrul francofon”, la sala mică a Teatrului „Luceafărul”, ora 12.00
Concert de cimpoaie pe pietonalul Ştefan cel Mare, în cadrul FITPTI, ora 12.00
Teatru de păpuşi, „Mama şi fiul. Păpuşile vietnameze”, pe pietonalul Ștefan cel Mare, în cadrul FITPTI, ora 17.00
Teatru, „Alice pe tărâmul circului”, în Amfiteatru Palas, în cadrul FITPTI, ora 18.00
Lansare de carte, „Teatru” de Ștefan Oprea, foaierul Teatrului „Luceafărul”, ora 18.30
Teatru, „Eine Kleine Nacht Music”, la sala mare a Teatrului „Luceafărul”, ora 19.00
În curând
Teatru, „Tipografic majuscul”, în cadrul Festivalului Internaţional de Teatru pentru Publicul Tânăr, 10 octombrie, la Sala Mare a Teatrului Naţional „Vasile Alecsandri”, ora 19.00
Teatru, „Povestea păsării fără cuib”, 10 octombrie, la Sala Uzina cu Teatru a Teatrului Naţional, ora 19.30
Teatru, „Exploziv”, în cadrul Festivalului Internaţional de Teatru pentru Publicul Tânăr, 12 octombrie, la Sala Mare a Teatrului Naţional „Vasile Alecsandri”, ora 19.00
Teatru, „Acasă în miezul verii”, 13 octombrie, la Sala Mare a Teatrului Naţional „Vasile Alecsandri”, ora 19.00
Teatru, „O scrisoare pierdută”, 14 octombrie, la Sala Mare a Teatrului Naţional „Vasile Alecsandri”, ora 19.00
Teatru, „Cafeneaua”, 15 octombrie, la Sala Mare a Teatrului Naţional „Vasile Alecsandri”, ora 19.00
Teatru, „Măcelăria lui Iov”, 16 şi 20 octombrie, la Sala Teatru la Cub a Teatrului Naţional „Vasile Alecsandri”, ora 19.00
Teatru, „Calul alb”, 17 octombrie, la Sala Uzina cu Teatru a Teatrului Naţional „Vasile Alecsandri”, ora 19.30
Teatru, „Tinereţe fără bătrâneţe şi teatru fără de moarte”, 21 octombrie, la Sala Uzina cu Teatru a Teatrului Naţional „Vasile Alecsandri”, ora 19.30
Teatru, „Moartea unui artist”, 31 octombrie, la Sala Studio „Teofil Vâlcu” a Teatrului Naţional „Vasile Alecsandri”, ora 18.00
Concertul Ansamblului Alexandrov, 18 noiembrie, la Sala Mare a Teatrului Naţional „Vasile Alecsandri”, orele 17.00 şi 20.00
Cinema City
Asasin American, subtitrat, ora 13.00
Cum să faci ca s-o desfaci?, subtitrat, orele 16.10, 18.30, 20.40, 22.50
Familia Monstrulescu 3D, dublat, orele 14.00, 16.40
Goana după alune 2 (3D), dublat, ora 14.30
Hitman's bodyguard: Care pe care, subtitrat, ora 19.50
IT, subtitrat, orele 22.10
Kingsman: Cercul de aur, subtitrat, orele 15.20, 18.50, 21.40
Linia morţii, subtitrat, orele 18.40, 20.20, 22.30
Octav, românesc, ora 18.10
Patrula junglei, dublat, ora 15.00
The Lego Ninjago Movie (3D), dublat, orele 13.20, 15.30
Vânătorul de recompense 2049 (3D), subtitrat, orele 13.10, 16.20, 19.30, 22.40
Puncte preluare anunturi "Evenimentul Regional al Moldovei" in Iasi
<
Adauga comentariul tau