Banc - în prima zi la şcoală

default

Dimensiune font:

| 21-01-2013 16:38

Istvan intră în clasa I-a şi e întrebat de învăţătoare:
- Cum te cheamă?
- Istvan.
- De azi te cheamă Vasile! -hotărăşte învăţătoarea.
Copilul merge acasă şi este strigat de mă-sa:
- Istvan vino la masă!
- Nu mă cheamă Istvan, mă cheamă Vasile!
- Ba te cheamă Istvan,obraznicule!
- Ba nu,ma cheamă Vasile!-se încăpăţânează copilul.
Mama îl strigă pe tata lui Istvan şi amândoi îi trag bătaie să se înveţe minte!
A doua zi, Vasile Istvan vine la şcoală plin de vânătăi şi este întrebat de învăţătoare:
- Ce ai păţit?
- M-au prins doi unguri şi m-au bătut!

Puncte preluare anunturi  "Evenimentul Regional al Moldovei"  in Iasi

<>

Adauga comentariul tau

Nume:

E-mail:

Comentariu:

Security Code
Imagine noua

ULTIMA ORA

BANCUL ZILEI
23/01/2021 06:00

 Trei berze, in zbor - Tu unde mergi ? - Merg la un cuplu care incearcă de 10 ani să aibă un copil… le duc o fetită. - Frumos. - Si tu? - Merg la o doamnă care nu a avut niciodată copii.. ...

BANCUL ZILEI
22/01/2021 13:00

Un tanăr militar venea acasă mereu noaptea tarziu şi zdrang, zdrang cu cizmele de perete după ce le descălţa. - Auzi, vecine, te rog mult, nu mai izbi dracului cizmele alea de cite ori vii acasă că mă ...

BANCUL ZILEI
21/01/2021 06:00

 De ce varsă blondele apa peste calculator ? Vor să navigheze pe Internet.

BANCUL ZILEI
20/01/2021 06:00

 O actrită de la Hollywood povesteste unei proaspete cunostinte, venite in vizită, cum s-a cunoscut cu un regizor celebru. - Chiar din primele momente, mi-a spus: "dacă mă asculti si faci exact c ...

BANCUL ZILEI
19/01/2021 06:00

Bancul zilei. Doi trompetişti stăteau intr-o seară la o băută in casa unuia dintre ei, cind, la un moment dat, unul ii spune celuilalt: – Bă, n-o să-ţi vină să crezi, dar am o trompetă care ţ ...

BANCUL ZILEI
18/01/2021 06:00

După sărbători - M-am dus in parc să alerg. Erau numai graşi care alergau. E clar, alergatul ingraşă, aşa că m-am intors acasă! 

BANCUL ZILEI
17/01/2021 06:00

 Alinuta: Mamă, mamă eu cu Simona ne-am jucat de-a doctorul! Mamă: Ei si asta nu e deloc rău. Alinuta: Da, dar nu stiu cum se coase burta după operatie la loc!

BANCUL ZILEI - Eminescu dă comandă de un cazan de aramă
15/01/2021 11:22

  Eminescu dă comandă unui ţigan să-i facă un cazan de aramă. Două zile mai tarziu, omul aduce comanda. Ieşit să-l intampine, cand vede cazanul, Eminescu se revoltă: - Măi ţigane, tu chiar ...

BANCUL ZILEI
15/01/2021 06:00

 La scoala, profesoara ii zice lui Bula: -Asculta, cum de aud numai lucruri negative despre tine: bei, fumezi, esti afemeiat. Nimic pozitiv nu ai in tine. -Ba da, doamna profesoara, sunt seropozitiv.

BANCUL ZILEI
14/01/2021 06:00

 – Am auzit că te-ai insurat. Ce te-a apucat? – Nu mai voiam să umblu cu alte femei. – Si acum? – Acum vreau…