Banc - La masa, in Ajunul Craciunului, fiica de 10 ani, cu lacrimi in ochi:

default

Dimensiune font:

| 23-12-2012 12:43

La masa, in Ajunul Craciunului, fiica de 10 ani, cu lacrimi in ochi:
- Nu mai sunt fecioara!
Tatal catre mama, disperat:
- Tu esti de vina. Nu gatesti, nu speli, toata ziua nu faci nimic altceva decat sa te aranjezi, te inbraci cu fuste scurte, te uiti la telenovelele alea... crezi ca esti un exemplu bun?
- Eu? Tu - care bei nopti intregi, injuri ca la usa coprtului, te uiti la filme deocheate. Din cauza ta a ajuns asa copilul!
- Ba e vina sora-sii, care umbla cu badaranul ala care o inghesuie pe unde-o prinde.
Bunica, mai calma, o intreaba pe fetita cum s-a intamplat.
- Pai Doamna Invatatoare a ales alta fetita pentru rolul Fecioarei la serbarea de la scoala.

Puncte preluare anunturi  "Evenimentul Regional al Moldovei"  in Iasi

<>

Adauga comentariul tau

Nume:

E-mail:

Comentariu:

Security Code
Imagine noua

ULTIMA ORA
BANCUL ZILEI

06:00

BANCUL ZILEI
23/01/2021 06:00

 Trei berze, in zbor - Tu unde mergi ? - Merg la un cuplu care incearcă de 10 ani să aibă un copil… le duc o fetită. - Frumos. - Si tu? - Merg la o doamnă care nu a avut niciodată copii.. ...

BANCUL ZILEI
22/01/2021 13:00

Un tanăr militar venea acasă mereu noaptea tarziu şi zdrang, zdrang cu cizmele de perete după ce le descălţa. - Auzi, vecine, te rog mult, nu mai izbi dracului cizmele alea de cite ori vii acasă că mă ...

BANCUL ZILEI
21/01/2021 06:00

 De ce varsă blondele apa peste calculator ? Vor să navigheze pe Internet.

BANCUL ZILEI
20/01/2021 06:00

 O actrită de la Hollywood povesteste unei proaspete cunostinte, venite in vizită, cum s-a cunoscut cu un regizor celebru. - Chiar din primele momente, mi-a spus: "dacă mă asculti si faci exact c ...

BANCUL ZILEI
19/01/2021 06:00

Bancul zilei. Doi trompetişti stăteau intr-o seară la o băută in casa unuia dintre ei, cind, la un moment dat, unul ii spune celuilalt: – Bă, n-o să-ţi vină să crezi, dar am o trompetă care ţ ...

BANCUL ZILEI
18/01/2021 06:00

După sărbători - M-am dus in parc să alerg. Erau numai graşi care alergau. E clar, alergatul ingraşă, aşa că m-am intors acasă! 

BANCUL ZILEI
17/01/2021 06:00

 Alinuta: Mamă, mamă eu cu Simona ne-am jucat de-a doctorul! Mamă: Ei si asta nu e deloc rău. Alinuta: Da, dar nu stiu cum se coase burta după operatie la loc!

BANCUL ZILEI - Eminescu dă comandă de un cazan de aramă
15/01/2021 11:22

  Eminescu dă comandă unui ţigan să-i facă un cazan de aramă. Două zile mai tarziu, omul aduce comanda. Ieşit să-l intampine, cand vede cazanul, Eminescu se revoltă: - Măi ţigane, tu chiar ...

BANCUL ZILEI
15/01/2021 06:00

 La scoala, profesoara ii zice lui Bula: -Asculta, cum de aud numai lucruri negative despre tine: bei, fumezi, esti afemeiat. Nimic pozitiv nu ai in tine. -Ba da, doamna profesoara, sunt seropozitiv.

BANCUL ZILEI
14/01/2021 06:00

 – Am auzit că te-ai insurat. Ce te-a apucat? – Nu mai voiam să umblu cu alte femei. – Si acum? – Acum vreau…