Banc - Regele animalelor

default

Dimensiune font:

| 21-12-2012 11:08

Într-o dimineaţă se trezeşte leul nervos, pleacă de acasă şi dă nas în nas cu vulpea:
- Tu-ţi gâtu mătii, cine e regele animalelor?
- Tu, ttu, tttu eşti, măria ta, zice vulpea, udă de frică.
Mai merge şi dă peste lup:
- Ia zi mă fraiere, cine e regele animalelor, că-ţi mănânc ficaţii acu!
- Măria ta, zice lupul, galben de frică.
Mai merge el… până dă într-o poiană de elefant care mânca liniştit nişte iarbă:
- Ia zi mă, umflatule, cine e regele animalelor, că-ţi scot inima acu.
Elefantul îl prinde cu trompa după cap, îl izbeşte de vreo câţiva copaci şi-l lasă lat în mijlocul drumului, păscând în continuare netulburat. Leul stă incoştient vreo juma de oră şi apoi pleacă şchiopătând şi mormăind:
- Ei dacă nu ştii, nu ştii şi gata, nu trebuie să devii violent!

Puncte preluare anunturi  "Evenimentul Regional al Moldovei"  in Iasi

<>

Adauga comentariul tau

Nume:

E-mail:

Comentariu:

Security Code
Imagine noua

ULTIMA ORA

BANCUL ZILEI
25/01/2021 06:00

 Miezul nopţii. Un beţiv se leagănă din gard in gard, cand e oprit de un poliţist. - Actele la control, vă rog şi să-mi spuneţi unde mergeţi! Beţivul se uită lung şi răspunde: - Mă duc la ...

BANCUL ZILEI
23/01/2021 06:00

 Trei berze, in zbor - Tu unde mergi ? - Merg la un cuplu care incearcă de 10 ani să aibă un copil… le duc o fetită. - Frumos. - Si tu? - Merg la o doamnă care nu a avut niciodată copii.. ...

BANCUL ZILEI
22/01/2021 13:00

Un tanăr militar venea acasă mereu noaptea tarziu şi zdrang, zdrang cu cizmele de perete după ce le descălţa. - Auzi, vecine, te rog mult, nu mai izbi dracului cizmele alea de cite ori vii acasă că mă ...

BANCUL ZILEI
21/01/2021 06:00

 De ce varsă blondele apa peste calculator ? Vor să navigheze pe Internet.

BANCUL ZILEI
20/01/2021 06:00

 O actrită de la Hollywood povesteste unei proaspete cunostinte, venite in vizită, cum s-a cunoscut cu un regizor celebru. - Chiar din primele momente, mi-a spus: "dacă mă asculti si faci exact c ...

BANCUL ZILEI
19/01/2021 06:00

Bancul zilei. Doi trompetişti stăteau intr-o seară la o băută in casa unuia dintre ei, cind, la un moment dat, unul ii spune celuilalt: – Bă, n-o să-ţi vină să crezi, dar am o trompetă care ţ ...

BANCUL ZILEI
18/01/2021 06:00

După sărbători - M-am dus in parc să alerg. Erau numai graşi care alergau. E clar, alergatul ingraşă, aşa că m-am intors acasă! 

BANCUL ZILEI
17/01/2021 06:00

 Alinuta: Mamă, mamă eu cu Simona ne-am jucat de-a doctorul! Mamă: Ei si asta nu e deloc rău. Alinuta: Da, dar nu stiu cum se coase burta după operatie la loc!

BANCUL ZILEI - Eminescu dă comandă de un cazan de aramă
15/01/2021 11:22

  Eminescu dă comandă unui ţigan să-i facă un cazan de aramă. Două zile mai tarziu, omul aduce comanda. Ieşit să-l intampine, cand vede cazanul, Eminescu se revoltă: - Măi ţigane, tu chiar ...

BANCUL ZILEI
15/01/2021 06:00

 La scoala, profesoara ii zice lui Bula: -Asculta, cum de aud numai lucruri negative despre tine: bei, fumezi, esti afemeiat. Nimic pozitiv nu ai in tine. -Ba da, doamna profesoara, sunt seropozitiv.