Banc - Zonă de pescuit

default

Dimensiune font:

| 11-01-2013 17:17

O pereche pleacă în vacanţă pe un lac, unde se putea pescui. Lui îi plăcea să pescuiască în zori, ea adora lectura. Într-o dimineaţă, el se întoarce obosit după câteva ore de pescuit şi hotărăşte sa tragă un pui de somn. Deşi lacul nu-i era familiar, ea se hotărăşte sa iasă cu barca. Vâsleşte puţin, apoi reia lectura. După puţin timp, apare paznicul, cu barca, lângă ea:
- Bună ziua! Ce faceţi aici?
- Citesc, răspunde ea.
- Sunteţi într-o zonă unde pescuitul este interzis!
- Dar eu nu pescuiesc, nu se vede?
- Da, dar aveţi tot ce vă trebuie în barcă. Trebuie să mă urmaţi şi va trebui să va amendez.
- Dacă o faceţi, am să vă denunţ pentru hărţuire şi viol.
- Dar nici măcar nu v-am atins!?
- Dar aveţi cu dumneavoastră tot ce vă trebuie!
Morala: Nu contrazice niciodată o femeie care ştie sa citească!

Puncte preluare anunturi  "Evenimentul Regional al Moldovei"  in Iasi

<>

Adauga comentariul tau

Nume:

E-mail:

Comentariu:

Security Code
Imagine noua

ULTIMA ORA
BANCUL ZILEI

13:00

BANCUL ZILEI
22/01/2021 13:00

Un tanăr militar venea acasă mereu noaptea tarziu şi zdrang, zdrang cu cizmele de perete după ce le descălţa. - Auzi, vecine, te rog mult, nu mai izbi dracului cizmele alea de cite ori vii acasă că mă ...

BANCUL ZILEI
21/01/2021 06:00

 De ce varsă blondele apa peste calculator ? Vor să navigheze pe Internet.

BANCUL ZILEI
20/01/2021 06:00

 O actrită de la Hollywood povesteste unei proaspete cunostinte, venite in vizită, cum s-a cunoscut cu un regizor celebru. - Chiar din primele momente, mi-a spus: "dacă mă asculti si faci exact c ...

BANCUL ZILEI
19/01/2021 06:00

Bancul zilei. Doi trompetişti stăteau intr-o seară la o băută in casa unuia dintre ei, cind, la un moment dat, unul ii spune celuilalt: – Bă, n-o să-ţi vină să crezi, dar am o trompetă care ţ ...

BANCUL ZILEI
18/01/2021 06:00

După sărbători - M-am dus in parc să alerg. Erau numai graşi care alergau. E clar, alergatul ingraşă, aşa că m-am intors acasă! 

BANCUL ZILEI
17/01/2021 06:00

 Alinuta: Mamă, mamă eu cu Simona ne-am jucat de-a doctorul! Mamă: Ei si asta nu e deloc rău. Alinuta: Da, dar nu stiu cum se coase burta după operatie la loc!

BANCUL ZILEI - Eminescu dă comandă de un cazan de aramă
15/01/2021 11:22

  Eminescu dă comandă unui ţigan să-i facă un cazan de aramă. Două zile mai tarziu, omul aduce comanda. Ieşit să-l intampine, cand vede cazanul, Eminescu se revoltă: - Măi ţigane, tu chiar ...

BANCUL ZILEI
15/01/2021 06:00

 La scoala, profesoara ii zice lui Bula: -Asculta, cum de aud numai lucruri negative despre tine: bei, fumezi, esti afemeiat. Nimic pozitiv nu ai in tine. -Ba da, doamna profesoara, sunt seropozitiv.

BANCUL ZILEI
14/01/2021 06:00

 – Am auzit că te-ai insurat. Ce te-a apucat? – Nu mai voiam să umblu cu alte femei. – Si acum? – Acum vreau…

BANCUL ZILEI
13/01/2021 06:00

 - Visez să fiu miliardar ca tatăl meu, zice Bulişor. - Tatăl tău este miliardar? - Nu! Şi el visează!