BANCUL ZILEI

bancuri-sefi

Dimensiune font:

| 11-07-2024 05:44

O bătrână merge încet pe trotuar abia târând după ea doi saci de gunoi. Unul din saci se rupe şi bancnote de 20 de euro încep să se înşire pe trotuar.
Un poliţist aflat în apropiere o opreşte şi îi spune:
− Doamnă, vi s-a rupt sacul şi vă cad banii.
Bătrâna se uită şi spune:
− Noroc că aţi văzut domnule poliţist, acum trebuie să mă întorc să adun banii!
− Staţi, că nu-i aşa simplu! De unde aveţi banii, nu i-aţi furat?
− Nu, domnule, e simplu. Eu stau lângă un teren de fotbal şi unii dintre spectatori vin să urineze printre uluci pe florile mele. Aşa că, atunci când e o partidă, îmi iau foarfeca de vie şi mă aşez în spatele gardului. Când vine vreunul la gard, eu îl apuc bine şi-i spun: 20 de euro sau ţi-o tai!
Poliţistul se gândeşte că e just şi începe să râdă.
− Dar ce aveţi în celălalt sac?
− Păi, nu toţi vor să plătească...  

Puncte preluare anunturi  "Evenimentul Regional al Moldovei"  in Iasi

<>

Adauga comentariul tau

Nume:

E-mail:

Comentariu:

Security Code
Imagine noua

ULTIMA ORA
BANCUL ZILEI

04:51

Bancul Zilei

04:59

BANCUL ZILEI
20/07/2024 04:51

 Un infractor este interogat la Politie: - Spune, dom'le, ce-ai făcut! - Păi, am furat o cisternă cu vin... - Si... - Jumătate am băut-o... - Si cu cealaltă jumătate ce-ai făcut? ...

Bancul Zilei
19/07/2024 04:59

  Bulă vine la magazin să cumpere un cadou de 8 Martie. Vanzătoarea il intreabă: – E pentru soţie sau doriţi ceva mai scump?

BANCUL ZILEI
18/07/2024 04:20

  Soţul vine acasă de la munca şi ii spune Alinutei: – Draga mea, vezi că astăzi o să vină un coleg de la munca la cină. Alinuta cand aude, incepe repertoriul: – Tu ai inebunit? N ...

BANCUL ZILEI -   Sotia
17/07/2024 04:32

Pe un peron din Craiova, un bărbat işi insoţea consoarta care pleca la munte la specializare cu nişte colege de serviciu. – Iubito să nu mă inşeli! – Nu te aud! Trenul pleacă, bărbatu ...

BANCUL ZILEI
16/07/2024 05:37

 Bulă se răneste in timp. În timp ce gătea, isi taie un deget. Ia repede un pansament, infăsoară degetul si aleargă la dispensar. Intră in dispensar si vede două usi: “Bolnavi&rdq ...

Bancul Zilei
15/07/2024 04:46

 – Gigele imi stă bine fără machiaj? – Tu nu ai nevoie de machiaj. – Multumesc Gigele! – Iubito, tu ai nevoie de operatie estetică!

BANCUL ZILEI   - Un betiv
14/07/2024 06:24

 Un betiv se duce la un politist si zice: - Sefu, vreau sa iti spun un banc politic. - Nu vezi ca sunt politist? - Nu-i nimic, ti-l spun pana il pricepi.      

Bancul Zilei
12/07/2024 05:14

Întrebare: - Se poate face dragoste intr-o zi de doliu national? Răspuns: - Da, se poate, dar numai cu sotia, ca să fie trist!  

HOROSCOPUL ZILEI
12/07/2024 05:00

 BERBEC Este cu sigurantă ziua cea mai "bogată" in evenimente din această lună: primiti musafiri, plecati la drum si trebuie să finalizati si o parte din lucrările incepute. Relatiile cu ...

BANCUL ZILEI   -Domnule