BANCUL ZILEI - Noroc până la capăt

banc  bancuri

Dimensiune font:

| 17-05-2020 14:06

Un tip se trezeşte dimineaţa, ia ziarul de la uşă, se uită pe numerele de la loto şi vede că i-au ieşit toate cele şase.


Cum avea un serviciu pe care nu îl suporta, pleacă tacticos la serviciu, intră în audienţă la şef şi îl anunţă cu satisfacţie că demisionează.

Şeful spune că e alegerea lui, îi mulţumeşte pentru cei peste 20 de ani lucraţi în firmă şi îi dă un bonus de despărţire de 200.000 de euro.

Omul, fericit nevoie mare, în drum spre loterie intră la reprezentanţa BMW şi cumpără cel mai scump model, în valoare de 200.000 de euro.

Cînd să dea banii, este anunţat că, deoarece este clientul cu nr.1.000.000, primeşte maşina gratis.
- Cînd e să ai noroc, ai noroc, zice omul bucuros că a rămas şi cu cei 200.000 de euro şi are şi BMW nou nouţ.

Trece pe la loto, ridică milioanele şi pleacă acasă. Stă pe terasă, la o bere şi o vede pe soţia sa venind acasă, cu bicicleta. Moment în care trece pe stradă o betonieră şi o calcă.

- Asta e, zice omul, cînd e să ai noroc, ai noroc pînă la capăt! 

Puncte preluare anunturi  "Evenimentul Regional al Moldovei"  in Iasi

<>

Adauga comentariul tau

Nume:

E-mail:

Comentariu:

Security Code
Imagine noua

ULTIMA ORA
BANCUL ZILEI

06:00

%ANUNTSPECIAL%
BANCUL ZILEI
17/04/2021 06:00

Dacă nu mai vrei ca bărbatul tău să se intoarcă cu fata la perete după ce faceti sex, atarnă pe perete o poză cu mă-ta. 

BANCUL ZILEI
16/04/2021 05:59

Profesoarea le spune intr-o dimineata elevilor: - Copii, cel care imi da primul un raspuns corect la intrebarea pe care o s-o formulez poate sa plece acasa. In secunda urmatoare, Ion isi arunca ghiozdanul pe ...

BANCUL ZILEI
14/04/2021 06:00

Un profesor de la Facultatea de Medicină işi duce studenţii in vizită la un spital de psihiatrie. Se opresc la un salon unde era un bărbat cu privirile rătăcite. – Vedeţi, acest bărbat şi-a pie ...

BANCUL ZILEI
12/04/2021 06:06

Coronavirusul este singurul lucru bun care i se poate intamplat unui bărbat pană acum de la căsătorie. - Sotia nu mai vrea excursii pe nicăieri in lume, nici măcar in Dubai... - Nu mai pune mana pe ba ...

BANCUL ZILEI
11/04/2021 06:09

Două blonde discută: - Ieri am fost atacată de un maniac… - Sexual? - Nu prea!   

BANCUL ZILEI
10/04/2021 06:00

La scoala, profesoara ii zice lui Bula: -Asculta, cum de aud numai lucruri negative despre tine: bei, fumezi, esti afemeiat. Nimic pozitiv nu ai in tine. -Ba da, doamna profesoara, sunt seropozitiv. 

BANCUL ZILEI
09/04/2021 06:00

Ieri seara stateam cu nevasta-mea de vorba despre eutanasiere si i-am spus: sa nu ma lasi niciodata sa stau intr-o stare vegetativa, sa fiu dependent de niste masini si alimentat cu lichide. Daca o sa fiu vreod ...

BANCUL ZILEI
08/04/2021 06:00

Bulă, la dentist - Nu vreau injectii. Urăsc injectiile, strigă el. Dentista agita atunci o butelie cu protoxid de azot, la care pacientul incepe să tipe: - Nu pot să suport gazele, masca mă sufocă! D ...

BANCUL ZILEI
07/04/2021 06:00

 Profesorul: - De unde vin carbunii, Bula? - Din Popescu. - Cum din Popescu? - Pai asa mi-a soptit el: din mine, din mine.  

BANCUL ZILEI
06/04/2021 00:06

Sotul a venit seara acasă băut si cu hainele murdare. Dimineata, după ce s-a trezit, ii spune sotiei: – Mi-ai curătat pantalonii? – Curătat. – Dar vestonul? – Si vestonul. &nda ...