banc  65

Dimensiune font:

Bancul zilei- Un general

| 21-10-2019 08:19

 Un general de armata observa ca un soldat punea mana pe toate hartiile intalnite in unitate, le intorcea pe toate partile si cu mare dezamagire in glas zicea: "Nu-i asta".

Azi asa...maine tot asa, generalul devenea tot mai ingrijorat. Cheama un psiholog care sa urmareasca miscarile soldatului.

Dupa cateva zile, psihologul concluzioneaza ca soldatul este foarte bolnav, necesita un tratament special si ca trebuie sa paraseasca armata.

Ca urmare, completeaza formularul prin care tanarul soldat este lasat sa plece acasa.

Soldatul trece pe acolo, pune mana pe hartie si exclama:

- ASTA-I!!!

 

 

 

 

 

 

Adauga comentariul tau

Nume:

E-mail:

Comentariu:

Security Code
Imagine noua
ULTIMA ORA

BANCUL ZILEI - Inculpat
02/07/2020 06:36

 Un tip sparge o banca, ascunde banii, dar in cele din urma este prins. Adus in fata judecatorului, acesta ii spune: - Inculpat, daca dai banii inapoi, iti voi micsora pedeapsa! - Auzi, dom'ne, daca ...

Bancul zilei - Un moldovean
01/07/2020 05:40

Un moldovean vine cu capra la vecinul său. – Băgă, vecine, şi capra mea in ţarc la tine! – Io o bag vecine, da' a mai fost o capră. – Nu-i bai, dai o ţelină ţapului şi să vezi ...

BANCUL ZILEI  - Putin
29/06/2020 23:42

 Trei rusi călătoreau in aceeasi cusetă dintr-un tren trans-siberian. Unul dintre ei citea un ziar, in timp ce ceilalti doi spuneau bancuri cu Putin. Enervat de faptul că nu putea citi in liniste ziaru ...

BANCUL ZILEI -Domnule director
29/06/2020 08:50

Marin, un oltean sugubăt, solicită sefului o mărire de salariu. – Domnule director, trebuie să mă insor şi intrucat vom avea peste şase luni şi un bebeluş, v-aş ruga să-mi măriţi salariul ...

BANCUL ZILEI - Coronavirus
28/06/2020 00:41

 Doctorul intra in dormitor, lasandu-l pe sotul foarte agitat sa astepte afara. Peste doua minute, doctorul iese din dormitor si cere un cutit de bucatarie. Sotul se executa si doctorul dispare din no ...

BANCUL ZILEI-Bula
27/06/2020 08:30

 Bula se prezinta la un interviu de angajare: - Caut de lucru! - Aveti experienta? - Da! Caut de 3 ani!      

  Perle de la BAC 2020
26/06/2020 03:42

 În aceste zile au fost sustinute probele la Bacalaureat. Ca de fiecare dată elevii ne surprind si neplăcut. Aceste “perle” de la BAC ne prezintă nu numai nepriceperea copiilor, dar si ...

BANCUL ZILEI - Psihologul
25/06/2020 08:21

 Psihologul: - Aveti probleme cu alcoolul in familie. Pacientul: - Nu. De regula ne ajunge pentru fiecare.      

BANCUL ZILEI -Concurenta
24/06/2020 08:28

 Doi proaspat arestati discuta in celula: - De ce ai fost arestat? - Pentru concurenta. - Adica?!? - Fabricam aceleasi bancnote ca si statul.      


CTP IASI- Totul pentru sanatatea ta!


CTP IASI- Totul pentru sanatatea ta!