O veste rea nu vine niciodată singură

default

Dimensiune font:

| 06-12-2012 00:00

Bulă aşteaptă ca doctorul să iasă din operaţie şi să îi spună cum se simte soţia lui, care suferise un grav accident de masină. Doctorul iese şi e întrebat de către Bulă:
- Domnule doctor, cum se simte soţia mea?
- Păi, ştiţi, nu o să mai poată merge, o să trebuiască să cumpăraţi un scaun cu rotile, ca să o duceţi peste tot.
- Vai de capul meu, domn doctor! se vaită Bulă.
- Asta nu e tot, continuă doctorul, nu se poate hrăni singură, va trebui să o hrăniţi ca pe un bebeluş.
- Dom’ doctor, dar e grav, zice Bulă alb la faţă.
- Staţi, că mai e. Îşi va face nevoile pe ea, va trebui să facă la oliţă, să o spălaţi.
- Aoleu, dom’ doctor, ce o să ma fac?
- Staţi liniştit, că am glumit, zice doctorul. Soţia dumneavoastră a murit..

Puncte preluare anunturi  "Evenimentul Regional al Moldovei"  in Iasi

<<Click pe locatie pentru detalii>>

Adauga comentariul tau

Nume:

E-mail:

Comentariu:

Security Code
Imagine noua

ULTIMA ORA
BANCUL ZILEI

00:09

BANCUL ZILEI
20/10/2020 00:09

 Ofiţerul de la centrul de recrutare il intreabă pe Bulă: - Recrut, ce-i cu ochiul dumitale? - E un ochi artificial... - Şi din ce e făcut un ochi artificial? - Din sticlă, domnu ...

Bancul zilei
18/10/2020 00:00

  Profesoara pune o intrebare tuturor celor din clasă: - Copii, cum iese un negru din Marea Roşie? Un elev răspunde: Roşu! Alt elev răspunde : Negru!  Bulă: Roşu-inchis?!

BANCUL ZILEI
17/10/2020 00:01

 În timp ce Alinuta mergea pe stradă mestecand ingandurată se intalneste cu o prietenă care ii spune: - Ce mesteci? - O lamă. - Orbit? - Nu, Gillette.

BANCUL ZILEI
16/10/2020 00:07

  Tatăl: Alinuta, te-ai distrat bine in vacantă? Alinuta: Da! Am fost cu mama si prietenul ei la mare. Tatăl: Si ce-ai făcut? Te-ai impăcat bine cu el? Alinuta: Da! Mă ducea in fiecare dimineata ...

BANCUL ZILEI
15/10/2020 00:00

 O doamnă intră intr-un magazin de arme. – Dati-mi, vă rog, un Beretta, calibrul 45. Vanzătorul: – Pentru apărare? – Nu, pentru apărare mi-am angajat un avocat!

BANCUL ZILEI
14/10/2020 00:01

 - Alinuta, fii drăgută si fă-i o baie fratelui tău. După vreo juma' de ora tatăl intră in baie. Alinuta il tinea de urechi pe frătiorul ei si il trăgea prin apă. - Ali ...

BANCUL ZILEI
13/10/2020 00:01

 La scoală: - Bulisor, dacă tatăl tău cumpără trei sticle de bere si bea una cate mai răman? - Niciuna - Complet gresit. Răman două. -Tu nu-mi cunosti tatăl.

BANCUL ZILEI
11/10/2020 00:08

- De ce suferă doi neuroni in capul unei blonde? - De inghesuială.  

BANCUL ZILEI
10/10/2020 00:05

 Gheorghiţă vine la tatăl său după noaptea nunţii: - M-am hotărat, divorţez! - Măi ficior, ai innebunit, ce s-a intamplat? - Nu contează, eu divorţez. - Măi, feciorul tatei, eu is tatăl ...

BANCUL ZILEI
09/10/2020 00:10

 Bulă, la ora de gramatică Profesorul: -Eu nu am mancat, tu nu ai mancat, el nu a mancat, noi nu am mancat, voi nu aţi mancat, ei nu au mancat! Repetă şi tu, Bula! -Nu a mancat nimeni!