Prăjiturele dumnezeieşti

default

Dimensiune font:

| 15-12-2012 10:40

Un bărbat zăcea pe patul de moarte. De-odată simţi cum aroma prăjiturii lui favorite cu ciocolată urcă încet si ademenitor pe scări. Şi-a adunat forţele rămase si s-a ridicat din pat. Sprijinindu-se de perete, a mers până la uşă si cu un efort si mai mare a coborât scările, ţinându-se cu ambele mâini de balustradă. Gâfâind, s-a sprijinit de tocul uşii şi a aruncat o privire in bucătărie. Dacă n-ar fi simţit durerile acelea cumplite, ar fi zis că este deja in rai. Acolo, puse pe masă, erau sute din prăjiturile sale favorite cu ciocolată. Era ăsta raiul sau era ultima dovadă de iubire din partea soţiei, care se asigura ca soţul ei părăsea lumea fericit? Cu un ultim efort, s-a aruncat înspre masă. Mâna tremurândă a ajuns la cea mai apropiată dintre prăjituri, când brusc este lovit de către soţie cu o lingură.
- Nu te atinge de astea! spuse ea, sunt pentru înmormântare!

Puncte preluare anunturi  "Evenimentul Regional al Moldovei"  in Iasi

<>

Adauga comentariul tau

Nume:

E-mail:

Comentariu:

Security Code
Imagine noua

ULTIMA ORA

BANCUL ZILEI
27/01/2021 06:00

O blondă la interviu: - Caţi soţi ai avut pană acum? - Doar ai mei? Sau aşa... in general?  

BANCUL ZILEI
26/01/2021 06:00

El cu ea stau in pat in noaptea nuntii. El ii spune: - Draga mea, eu am incredere in tine, nu te voi urmări, verifica, etc, dar dacă te prind că mă inseli, te ucid pe loc. - Da, iubitule... - Deci, ai i ...

BANCUL ZILEI
25/01/2021 06:00

 Miezul nopţii. Un beţiv se leagănă din gard in gard, cand e oprit de un poliţist. - Actele la control, vă rog şi să-mi spuneţi unde mergeţi! Beţivul se uită lung şi răspunde: - Mă duc la ...

BANCUL ZILEI
23/01/2021 06:00

 Trei berze, in zbor - Tu unde mergi ? - Merg la un cuplu care incearcă de 10 ani să aibă un copil… le duc o fetită. - Frumos. - Si tu? - Merg la o doamnă care nu a avut niciodată copii.. ...

BANCUL ZILEI
22/01/2021 13:00

Un tanăr militar venea acasă mereu noaptea tarziu şi zdrang, zdrang cu cizmele de perete după ce le descălţa. - Auzi, vecine, te rog mult, nu mai izbi dracului cizmele alea de cite ori vii acasă că mă ...

BANCUL ZILEI
21/01/2021 06:00

 De ce varsă blondele apa peste calculator ? Vor să navigheze pe Internet.

BANCUL ZILEI
20/01/2021 06:00

 O actrită de la Hollywood povesteste unei proaspete cunostinte, venite in vizită, cum s-a cunoscut cu un regizor celebru. - Chiar din primele momente, mi-a spus: "dacă mă asculti si faci exact c ...

BANCUL ZILEI
19/01/2021 06:00

Bancul zilei. Doi trompetişti stăteau intr-o seară la o băută in casa unuia dintre ei, cind, la un moment dat, unul ii spune celuilalt: – Bă, n-o să-ţi vină să crezi, dar am o trompetă care ţ ...

BANCUL ZILEI
18/01/2021 06:00

După sărbători - M-am dus in parc să alerg. Erau numai graşi care alergau. E clar, alergatul ingraşă, aşa că m-am intors acasă! 

BANCUL ZILEI
17/01/2021 06:00

 Alinuta: Mamă, mamă eu cu Simona ne-am jucat de-a doctorul! Mamă: Ei si asta nu e deloc rău. Alinuta: Da, dar nu stiu cum se coase burta după operatie la loc!