3top

Dimensiune font:

CS Politehnica Iași și-a desemnat laureații anului 2019

| 08-12-2019 11:25

CS Politehnica Iași a definitivat clasamentele celor mai buni sportivi ai clubului pe 2019, ierarhii pe care vi le oferim în continuare.

 

 

 

 

Topul* sportivilor 

CS "Politehnica" Iasi 2019

 

A. Sectiunea Sport Olimpic - Individual

1.IORDACHE DRAGOMIR Tir-pusca (sportiv legitimat și la CSA Steaua București)

antrenor Axinte Mihai

- component al Lotului Olimpic

- 6 locuri I CN seniori

- 4 locuri II CN seniori

- 10 locuri I CN tineret

2. SIMIONESCU VLAD Judo

antrenor Naftica Costel

- component al Lotului Olimpic

- loc 9 mondial calificabil la Olimpiada

- 2 locuri III Cupa Mondiala

- 1 loc III CN seniori

- 2 locuri V Cupa Mondiala

- 2 locuri VII Cupa Mondiala

3.DULCESCU VLAD Atletism

antrenor Ursache Dorin

- participant cu lotul national la CM Universitar si CE seniori

- 1 loc II CBJ

- 4 locuri I CN seniori

- 3 locuri II CN seniori

4.SPIRIDON GEORGIANA Atletism 

antrenor Popovici Viorel

- 2 locuri II CB juniori

- 1 loc III CB juniori

- 1 loc II CN seniori

- 1 loc III CN seniori

- 1 loc II CN tineret

- 1 loci I CN juniori

- 1 loc II CN juniori

- 1 loc III CN juniori

5.TANASA ALEXANDRU Tir-pusca

antrenor Axinte Mihai

- 4 locuri III CN seniori

- 4 locuri I CN tineret

- 6 locuri I CN juniori I

- 1 loc III CN juniori I

- 4 locuri I CN juniori II

- 1 loc III CN juniori II

6.CIORTAN STEFAN Tir pusca

antrenor Axinte Mihai

- 4 locuri III CN seniori

- 3 locuri I CN tineret

- 4 locuri I CN juniori I

- 1 loc III CN juniori

7.CALIN IRINA Badminton

antrenor Popa Alina

-1 loc II CN seniori

- 3 locuri III CN seniori

- 1 loc I CN tineret

- 3 loc II CN tineret

- 2 locuri III CN tineret

7.LEADAVSCHI VLADIMIR Badminton

antrenor Popa Alina

- 2 loc II CN seniori

- 2 loc I CN tineret

- 3 locuri II CN tineret

- 2 locuri III CN tineret

8. IZBAS VITALIE Badminton

antrenor Popa Alina

- 2 loc II CN seniori

- 1 loc III CN seniori

- 1 loc I CN tineret

- 3 locuri III CN tineret

8. IOVITA ADI Tir- pusca

antrenor Axinte Mihai

- 1 loc I CN seniori

- 4 locuri III CN seniori

9. ROTARIU VLAD Tir - pusca

antrenor Axinte Mihai

- 4 locuri I CN juniori I

- 1 loc III CN juniori I

- 4 locuri I CN juniori II

- 1 loc III CN juniori II

10. COCHIOR MIHAI Atletism

antrenor Popovici Viorel

- 1 loc II CB tineret

- 2 locuri II CN seniori

- 1 loc I CN tineret

- 1loc III CN tineret

10. TOMOZEI RAZVAN Atletism

antrenor Ursanu Grigore

- 2 locuri II CN seniori

- 2 locuri III CN seniori

10.BUCATARU COSMIN Judo

antrenor Naftica Costel

- 1 loc I CB juniori I

- 2 loc III CN seniori

- 1 loc III CN tineret

 

B. Sectiunea Sport Neolimpic - Individual

1. NEVEDNICHY VLADISLAV Sah

antrenor Ungureanu Vlad

- component al lotului olimpic al Romaniei de seniori

- locul II Campionatul Mondial de Seniori

- 1 loc I CN seniori

- 1 loc II CN seniori

2. OBADA EMA Sah 

antrenor Nevednichy Vladislav

- 1 loc I CE Scolar 15 ani

- 2 locuri I CN seniori

- 5 locuri I CN 16 ani

- 2 locuri II CN 16 ani

- 1 loc III CN 16 ani

3.STOLERIU GEORGE Sah

antrenor Ungureanu Vlad

- locul II CE Scolar 17 ani

- 5 locuri I CN 18 ani

- 1 loc II CN 18 ani

4. COSTACHI MIHNEA Sah 

antrenor Danilov Vladimir

- 1 loc I CN seniori

- 1 loc II CN seniori

- 2 locuri I CN tineret

- 4 locuri II CN tineret

5.LEHACI MIRUNA Sah

antrenor Nevednichy Vladislav

- componenta a lotului olimpic al Romaniei de senioare

- 2 locuri I CN seniori

- 1 loc II CN seniori

- 1 loc I CN tineret

- 1 loc I CN 16 ani

- 3 locuri II CN 16 ani

6. DEAC BOGDAN Sah

antrenor Danilov Vladimir

- component al lotului olimpic al Romaniei de seniori

- 1 loc I CN seniori

- 1 loc I CN tineret

- 1 loc II CN tineret

 

C. Sectiunea Sport Olimpic - Echipe

1. Echipa Rugby feminin in 7senioare

antrenori: Tarcan Nicolae, Lepciuc Gabriela

- 1 loc I Camionatul Europeana senioare - Trophy

- 1 loc I CN echipe senioare-Superliga

- 1 loc II Cupa Romaniei echipe senioare

2. Echipa de tir pusca seniori

antrenor Axinte Mihai

- 1 loc I CN echipe seniori

- 4 locuri II CN echipe seniori

3. Echipa de tir pusca tineret

antrenor Axinte Mihai

- 4 locuri II CN echipe tineret

4. Echipa de tir pusca juniori I

antrenor Axinte Mihai

- 4 locuri II CN echipe juniori I

5. Echipa Rugby feminin in 7 tineret

antrenori: Tarcan Nicolae, Lepciuc Gabriela

- 1 loc I CN echipe tineret

- 2 loc II Cupa Romaniei echipe tineret

6. Echipa de tir pusca juniori II

antrenor Axinte Mihai

- 4 locuri II CN echipe juniori II

7Echipa de badminton seniori

antrenor Popa Alina

-1 loc II CN echipe seniori

8Echipa de judo seniori

antrenor Naftica Costel

-1 loc III CN echipe seniori

9Echipa de badminton tineret

antrenor Popa Alina

-1 loc I CN echipe tineret

10Echipa de tenis de masa senioare

antrenor Gaftea Maria

- loc V CN echipe senioare - Superliga

10Echipa de rugby masculin in 7 seniori

antrenor Stuparu Mihai

- loc V CN echipe seniori - Superliga

10Echipa de handbal seniori

antrenor Spiridon Florin

- loc IV CN echipe seniori Divizia A

 

D. Sectiunea Sport Neolimpic - Echipe

1. Echipa de sah senioare

antrenor Ungureanu Vlad

- 1 loc I CN echipe senioare-Superliga

- 1 loc I Cupa Romaniei senioare

2. Echipa de sah seniori

antrenor Danilov Vladimir

- 1 loc I CN echipe seniori-Superliga

- 1 loc II Cupa Romaniei seniori

3. Echipa de sah tineret

antrenor Ungureanu Vlad

- 1 loc I CN echipe tineret

- 2 locuri II CN echipe tineret

 

*Topul a fost intocmit folosind sistemul de atribuire a punctelor in raport cu rezultatele sportive folosit de Ministerul Tineretului si Sportului si publicat la adresa: http://mts.ro/wp-content/uploads/2017/09/Anuarul-Sportului-2017.pdf -pagina 84 si votul antrenorilor.

 

Adauga comentariul tau

Nume:

E-mail:

Comentariu:

Security Code
Imagine noua

 

 

ULTIMA ORA

 

 

 

 

 

VIDEO Partidă amicală: FCSB - Karlsruher SC 1-0 / Florinel Coman, gol de senzație din lovitură liberă
18/01/2020 23:45

 Echipa de fotbal FCSB a invins formaţia germană de ligă secundă Karlsruher SC cu scorul de 1-0 (0-0), sambătă, la Estepona, intr-o partidă de verificare din stagiul pe care il susţine in Spania, s ...

Echipa lui Sumudica pierde dramatic in fata lui Fenerbahce
18/01/2020 23:42

  Gaziantep Gazisehir, echipa pregatita de Marius Sumudica, a pierdut dramatic duelul cu Fenerbahce, din SuperLiga turca. Gruparea din Istanbul s-a impus cu scorul de 2-0 la capatul unei partide tensiona ...

VIDEO/ UPDATE Al doilea amical din Antalya: CSM Politehnica Iași - Sumquait (Azerbaidjan) 1-1 (0-1)
18/01/2020 21:27

UPDATE: CSM Poli a egalat in minutul 48, prin Omoh, cu un sut plasat, de la 16 metri. Formatia trimisă sambătă pe teren in disputa cu gruparea azeră a arătat astfel: Tarnovanu - Onea, Mihalache, Klimavici ...

Au semnat și Omoh și Luckassen cu CSM Politehnica Iași
18/01/2020 10:39

CSM Politehnica Iasi a anuntat pe site-ul său oficial că a obtinut semnăturile jucătorilor Michael Omoh si Kevin Luckassen. „Politehnica continuă să se intărească, astăzi oficializandu-se colabo ...

VIDEO WTA: Elena Rybakina, campioană la Hobart
18/01/2020 10:10

 Tenismena kazahă Elena Rybakina (30 WTA) a castigat, sambătă, turneul WTA International de la Hobart (Australia), după ce a invins-o in finală pe chinezoaica Shuai Zhang (40 WTA), scor 7-6 (7), 6-3, ...

Ordonanţa de urgenţă loveşte în plin la CSM Iaşi!
17/01/2020 20:17

  Prima ordonanţă de urgenţă emisă de Guvernul Orban in 2020 a intrat in vigoare de o săptămană şi de atunci a tot atins şi activitatea de la Clubul Sportiv Municipal Iaşi. Afectat a fost insu ...

Sistemul VAR – este posibil să se joace fotbal fără arbitri umani?
17/01/2020 16:13

Fotbalului i s-a atribuit titlul de sport-rege. Încă de la primele meciuri a starnit pasiuni. Pană in anii ’80 era sport, pur si simplu. După aceea, sportul a inceput să se tehnologizeze. Anal ...

Iata cum va arata Top 10 WTA la startul Australian Open 2020
17/01/2020 12:07

 Ashleigh Barty va incepe Australian Open 2020 cu un avans consistent in fruntea clasamentului WTA. Tenismena de la Antipozi are un avand de aproape 2.000 de puncte in fata urmatoarei clasate, Karolina ...

Un manager din FRF a renunțat la post și vine să-l ajute pe Mircea Rednic la Iași
17/01/2020 11:33

Primarul Iasiului, Mihai Chirică, a comunicat, joi, o schimbare majoră in organigrama clubului Politehnica Iasi. Ciprian Paraschiv il va inlocui pe Adrian Ambrosie din functia de presedinte executiv si va inc ...