Iaşi: Spectacole, concerte, expoziţii
Dimensiune font:
Vineri, 17 aprilie
Seară de scurtmetraje 3.0, organizată de Asociaţia Studenţilor Jurnalişti şi „Şomer”, în cadrul campaniei de promovarea a festivalului Serile Filmului Românesc TIMPUL, la Teatru Fix, ora 19.00
Concert, Inner, Les Animaux, Stephen Moto, în Zona Partyspace, ora 22.00
British Night, în Oxford - Things happen, astăzi şi mâine, ora 22.00
Expoziţie de pictură naivă, „Saloanele Moldovei” (XXIV), lucrări ale pictorilor naivi din Arad, Bacău, Constanţa, Galaţi, Oradea, Reşita, Tg. Mureş, Vaslui şi Iaşi; în Atrium Palas Mall, până pe 20 aprilie
„Iaşul de odinioară... poate!”, expoziţie de grafică semnată Sergiu Pasciuc, la Galeriile de artă „Grand Hotel Traian” (cu sprijinul Asociaţiei Centrul Cultural Internaţional din Iaşi), până pe 30 aprilie
„Lumini Pascale”, expoziţie de fotografie semnată de Marius Romila, în Turnul Golia, parte a Ansamblului Monument Istoric Mănăstirea Golia, până pe 30 aprilie
Cu tramvaiul de epocă la Ateneu!
Sâmbătă, 18 aprilie
Concert, Emeric Imre şi Jimi El Laco (vioară), în Underground, ora 21.00
„The Phunk Tour”, concert F.A.N., trupă de pfunk-rock (Braşov), la Teatru FiX, ora 22.00
În curând!
Opera Naţională Română Iaşi, „Giselle”, balet romantic în două acte, muzica de Adolphe Adam, dirijor: Adrian Morar (Opera Naţională Română Cluj-Napoca); maestru balet: Mihail Motovilov - duminică, 26 aprilie, de la ora 18.30
Distribuţia:
Giselle – Kotomi Hoshino (debut)
Albert – Vlad Mărculescu
Hans – Elvis Gache
Wilfried – Alexandru Sebeşi
Mama – Gabriela Costăchioaia
Bathilde – Simona Berea
Contele – Sergiu Cotorobai
Myrtha – Mizuka Suzuki
Mona – Monica Ailiesei
Zulma – Pamela Tănasă
Pas de deux – Viviana Olaru (debut), Cătălin Pandel.
Turneu, „Rhythm Of The Dance”, spectacol oferit de Compania Naţională de Dansuri a Irlandei; 26 aprilie, ora 20.00, la Casa Studenţilor Iaşi (250/ 200 lei - reducere 50 % pentru biletele la balcon)
Cinema City
Cenuşăreasa , dublat, orele 14.50
Clopoţica şi legenda bestiei de nicăieri 3D, dublat, orele 13.10, 15.00, 16.40
Furios şi iute 7, orele 14.10, 17.00, 18.30, 19.50, 21.20, 22.40
Insurgent 3D, orele 17.10, 21.50
Mare şi tare, orele 19.40, 22.10
Minuscule 3D, orele 14.00, 16.00
Paul Blart: Poliţist la Mall 2, orele 13.50, 16.10, 18.10, 20.20, 22.20
Răpirea lui Freddy Heineken, orele 20.00
Ţinta: Preşedintele, orele 18.00
Victoria
Marussia, orele 12.00
Mamaia, orele 14.00
Aferim!, orele 16.00
Retrospectiva Premiilor GOPO:
Closer to the Moon, orele 18.00
Q.E.D., orele 20.00
Puncte preluare anunturi "Evenimentul Regional al Moldovei" in Iasi
<
Adauga comentariul tau