Spectacole, concerte, expoziţii
Dimensiune font:
Nu rataţi!
Festivalul Internaţional de Teatru pentru Publicul Tânăr – FITPT (VI), 5 - 11 octombrie, la Teatrul „Luceafărul”
Astăzi:
Ora 10.00, sala mică - Compania „Pavel Vangeli” Cehia: „Swinging Marionettes”
Ora 11.30, sala mare – Teatrul „Puck” Cluj Napoca: „Dragostea celor trei portocale”
Ora 17.00, Cărtureşti Palas – spectacol-lectură „Soldata lu' buni” de Mihaela Michailov
Ora 19.00, sala mare – Teatrul „Nottara” Bucureşti: „Metoda”
Mâine, ultima zi de festival, la Teatrul „Luceafărul”!
Ora 10 şi 11.30, sala mică – Teatrul de Ventrilocie Bucureşti, „Aventuri cu Romeo Alună şi Bunicuţa Julieta”
Ora 18.00, sala mică – HOP la Iaşi (spectacol cu laureaţii ieşeni ai Galei HOP – Dumitru Georgescu, Laura Bilic, Claudia Chiraş, Bianca Ion)
Ora 18.30 – lansare de carte: duplex Paris/ Iaşi „Théâtre/ Teatru” de Denis Emorine
Ora 19.00, sala mare – Teatrul Tineretului Piatra Neamţ: „O… ladă” (premieră)
Astăzi
Premieră, „Hamletmachine”, la Teatrul Naţional Iaşi, Sala Teatru Cub, ora 19.00
Nocturnă Literară de Zilele Iaşilor, la Biblioteca Judeţeană „Gh. Asachi”, ora 19.00
Boiler Room Party, la Love Bubble Tea, începând cu orele 21.00
R&B Party, Oxford Pub, ora 22.00
Medicine Welcome Party!, în Skye, ora 22.00
Preselecţie, Teatrul Studenţesc „Ludic”, la Casa de Cultura a Studenţilor, sala Studio „Ludic”, în zilele de luni şi joi, între orele 17.30 şi 18.30, până pe 25 octombrie
Salonul ARTIS 2013 (XVI), organizat de UAPR - Filiala Iaşi, la Galeriile „World Trade Center” - Hotel Europa
Expoziţie colectivă de fotografie, „Iezerul de Foc”, la Casa de Cultură „Mihai Ursachi”, până pe 20 octombrie
Expoziţie „Culoare şi grafică din vara lui 2013”, de David Alexandru - în Turnul Golia, până pe 3 noiembrie
„Crucea”, expoziţie colectivă de artă, curator Violeta Radu (UAP Iaşi), la Mănăstirea Golia, până pe 31 octombrie, între orele 10.00 – 17.00
Cinema City
Avioane, 3D, orele 13.20
Don Jon, avanpremieră, orele 18.00, 20.00, 22.00
Era şi timpul, orele 15.40, 20.00
Gravity:Misiune în spaţiu, avanpremieră, 3D, orele 14.40, 16.40, 18.40, 20.40, 22.40
Joc riscant, avanpremieră, orele 15.20, 17.20, 19.20, 21.20
Justin şi Cavalerii 3D, dublat, orele 14.00, 16.00
Justin şi Cavalerii 3D, subtitrat, orele 18.10, 20.10
Noi suntem familia Miller, digital, orele 13.10, 17.40
Paranoia, orele 22.30
Percy Jackson:Marea Monştrilor 3D, orele 13.30
Riddick, orele 22.10
Strumpfii 2, 3D dublat, orele 15.30
Victoria
Motanul încălţat, orele 12.00
Oameni mari şi fără minte 2, orele 14.00, 16.00, 18.00, 20.00
Puncte preluare anunturi "Evenimentul Regional al Moldovei" in Iasi
<
Adauga comentariul tau