INCHIDE

Noi panouri de semnalizare la intrările în judeţ

Panourile de semnalizare de la intrarea în judeţul Iaşi vor fi schimbate. Potrivit proiectului „Semnalizări la intrări rutiere pe drumurile judeţene şi naţionale în judeţul Iaşi”, toate vechile panouri vor fi scoase şi înlocuite. „Până în acest moment firma Red Graf a făcut studiul de fezabilitate al proiectului, urmând ca, după ce primeşte avizul în plen, să se întocmească şi proiectul tehnic. După ce toate aceste proceduri vor fi efectuate, va avea loc licitaţia”, a declarat Marius Pârciu, purtător de cuvânt al CJ. Proiectul prevede realizarea a 17 panouri de semnalizare, 9 fiind pentru drumurile naţionale şi 8 pentru cele judeţene. „Anul acesta ne propunem să amplasăm panouri pe drumurile naţionale, urmând ca la anul să ne ocupăm şi de cele judeţene”, a conchis reprezentantul CJ. Suma alocată pentru acest proiect este de aproximativ 926.000 lei. Anca BURNICHE