Futsal * CSM Politehnica Iaşi

Sfert de finală cu mureşeni în Cupa României

Sfert de finală cu mureşeni în Cupa României#1
Mărime font - +

Ultimul meci din optimile de finală ale Cupei României s-a desfăşurat la Arad între Şoimii Simand şi CS City'us Târgu Mureş şi s-a încheiat cu scorul de 12-5 (6-1) în favoarea oaspeţilor. În urma acestei victorii, mureşenii s-au calificat în sferturile de finală ale competiţiei, unde vor întâlni pe CSM Poli, pe terenul grupării ieşene, într-o singură manşă.

De menţionat că în etapa a XVI-a din Liga I de futsal, pe 23 ianuarie 2017, pe teren propriu, CSM Politehnica Iaşi a învins cu 4-1 (2-0) pe CS City'us Tg. Mureş, succes pe care l-ar putea repeta şi în sfertul din Cupă, programat luni, de la ora 16:00. Celelalte jocuri din sferturi sunt Autobergamo Deva - CS United Galaţi, Pro-Tineret Sighişoara - Futsal Klub Odorheiu Secuiesc şi Colţea 1920 Braşov - Informatica Timişoara. I.TÂRNOVEANU

Data publicarii: 17/02/2017