Iaşi: spectacole, concerte, expoziţii
Dimensiune font:
Marţi, 9 mai
Teatru, „Hansel şi Gretel”, la Teatrul „Luceafărul”, ora 9.45
Teatru, „Năzdrăvanul din stele”, la Teatrul „Luceafărul”, ora 11.00
Teatru, „Freelancer story”, la sala studio „Teofil Vâlcu” a Teatrului Naţional, ora 18.00
Teatru, „Povestea păsării fără cuib”, la sala Uzina cu Teatru a Teatrului Naţional, ora 19.30
Expoziţia „Erotica 2017”, Galeriile de Artă „Th. Pallady”, ,,N. Tonitza” (str. Al. Lăpuşneanu nr. 7-9) şi Galeriile „Meru” (Casa Pasaj, Bulevardul Carol I, nr 3) – până pe 10 mai
Expoziţie de grafică, „Radu Bercea – memoria retinei gulagului românesc”, la Teatru FIX (10-14 mai)
Expoziţia „Mircia Dumitrescu – desen, gravură, sculptură”, la Muzeul de Artă a Palatului Culturii (până pe 31 mai)
Expoziţia „Instrumente medievale de tortură”, la Muzeul de Istorie a Palatului Culturii (16 sau 8 lei; până în ianuarie 2018)
Miercuri, 10 mai
Teatru, „Răţuşca cea urâtă”, la Teatrul „Luceafărul”, ora 9.45
Film, „Zâmbet de soare”, în cadrul Festivalului „Serile Filmului Românesc”, la Teatrul „Luceafărul”, ora 13.00
Operă, „Rigoletto”, la Sala Mare a Teatrului Naţional, ora 18.30
Vernisajul expoziţiei „Divina tragedie” de Ion Bârlădeanu, în cadrul Festivalului „Serile Filmului Românesc”, la Meru, ora 16.00 (până pe 14 mai)
Vernisajul expoziţiei „Descoperă arhiva fotografică AGERPRES”, în cadrul Festivalului „Serile Filmului Românesc”, la Ateneul din Iaşi, ora 18.00
Gala „4 luni, 3 săptămâni şi 2 zile”, în cadrul Festivalului „Serile Filmului Românesc”, la Ateneul din Iaşi, ora 19.00
În curând
Film, „Campioana”, 11 mai, în cadrul Festivalului „Serile Filmului Românesc”, la Teatrul „Luceafărul”, ora 13.00
Teatru, „Vrăjitorul din Oz”, 11 mai, la Teatrul „Luceafărul”, ora 9.15
Teatru, „Hansel şi Gretel”, 11 mai, la Teatrul „Luceafărul”, ora 10.30
Film, „Pădureanca”, 11 mai, în cadrul Festivalului „Serile Filmului Românesc”, la Ateneul din Iaşi, ora 13.00
Film documentar, „Waiting for August”, 11 mai, în cadrul Festivalului „Serile Filmului Românesc”, la Teatru FIX, ora 14.00
Film, „Trois exercices d'interpretation”, 11 mai, în cadrul Festivalului „Serile Filmului Românesc”, la Cafeneaua Piaţa Unirii, ora 14.00
Film, „Marfa şi banii”, 11 mai, în cadrul Festivalului „Serile Filmului Românesc”, la Casa de Cultură a Studenţilor, ora 15.00
Film, „Autobiografia lui Nicolae Ceauşescu”, 11 mai, în cadrul Festivalului „Serile Filmului Românesc”, la Ateneul din Iaşi, ora 15.30
Film, „Pas în doi”, 11 mai, în cadrul Festivalului „Serile Filmului Românesc”, la Teatru FIX, ora 16.00
Film documentar, „Blestemul ariciului”, 11 mai, în cadrul Festivalului „Serile Filmului Românesc”, la Cafeneaua Piaţa Unirii, ora 17.00
Film, „Marţi, după Crăciun”, 11 mai, în cadrul Festivalului „Serile Filmului Românesc”, la Casa de Cultură a Studenţilor, ora 18.00
Film, „Pescuit sportiv”, 11 mai, în cadrul Festivalului „Serile Filmului Românesc”, la Teatru FIX, ora 19.00
Seara de scurtmetraje în Cafeneaua Piaţa Unirii, 11 mai, în cadrul Festivalului „Serile Filmului Românesc”, ora 19.30
Teatru, „Invitaţie la eşafod”, 11 mai, la sala Uzina cu Teatru a Teatrului Naţional, ora 19.30
Film, „Occident”, 11 mai, în cadrul Festivalului „Serile Filmului Românesc”, la Ateneul din Iaşi, ora 19.30
Film, „6,9 pe scara Richter”, 11 mai, în cadrul Festivalului „Serile Filmului Românesc”, la Casa de Cultură a Studenţilor, ora 20.00
Film, „Două lozuri”, 11 mai, în cadrul Festivalului „Serile Filmului Românesc”, în Grădina Palas, ora 21.30
Cinema City
Frumoasa şi bestia (3D), dublat, ora 13.00
Furios şi iute 8, subtitrat, ora 13.40, 15.40, 18.30, 19.20, 21.20, 22.10
Gardienii Galaxiei vol. 2 (3D), subtitrat, ora 13.20, 14.20, 16.10, 17.10, 19.00, 20.00, 21.50, 22.50
Jaf cu stil, subtitrat, ora 16.20
Obsesia trecutului, subtitrat, ora 18.20, 22.45
The boss baby: Cine-i şef acasă? (3D), dublat, ora 14.50, 17.00
The circle, subtitrat, ora 20.30
Victoria
Şcoala iepuraşilor, ora 14.00
Heal the living, ora 16.00
Marina Abramovic în Brazilia, ora 18.00
Ana, mon amour, ora 20.00
Republica
Ozzy – Marea Evadare, ora 13.30
Două lozuri, ora 15.30
Răzbunarea ţigăncii, ora 17.30
(M)ucenicul, ora 19.30
Puncte preluare anunturi "Evenimentul Regional al Moldovei" in Iasi
<
Adauga comentariul tau