Iaşi: spectacole, concerte, expoziţii
Dimensiune font:
Sâmbătă, 13 mai
Film, „Tinereţe fără bătrâneţe”, la Teatrul „Luceafărul”, ora 13.00
Film, „Box”, la Ateneu, ora 13.00
Film, „Proba de microfon”, la Casa de Cultură a Studenţilor, ora 13.00
Film, „Radu Bercea, istoria unui destin”, la Teatru FIX, ora 14.00
Film, „E pericoloso sporgersi”, la Cafeneaua Piaţa Unirii, ora 14.00
Lansare de carte, „Reconstituiri cu Ileana Popovici”, urmată de proiecţia filmului „Pentru patrie”, la Ateneu, ora 15.30
Film, „Toto şi surorile lui”, la Teatru FIX, ora 16.00
Film, „Sieranevada”, la Casa de Cultură a Studenţilor, ora 16.00
Film, „Anişoara”, la Cafeneaua Piaţa Unirii, ora 17.00
Teatru, „Iarna dragostei noastre”, la sala studio „Teofil Vâlcu” a Teatrului Naţional, ora 18.00
Film, „Ticăloşii”, la Cafeneaua Piaţa Unirii, ora 19.00
Film, „A fost sau n-a fost?”, la Teatru FIX, ora 19.00
Film, „Inimi cicatrizate”, la Casa de Cultură a Studenţilor, ora 20.00
Film, „Amintiri din epoca de aur 1 – tovarăşi, viaţa e frumoasă!”la Ateneu, ora 20.00
Film, „Afacerea Est”, în Grădina Palas, ora 21.30
Expoziţie de grafică, „Radu Bercea – memoria retinei gulagului românesc”, la Teatru FIX (10-14 mai)
Expoziţia „Divina tragedie” de Ion Bârlădeanu, la Meru (până pe 14 mai)
Expoziţia „Mircia Dumitrescu – desen, gravură, sculptură”, la Muzeul de Artă a Palatului Culturii (până pe 31 mai)
Expoziţia „Instrumente medievale de tortură”, la Muzeul de Istorie a Palatului Culturii (16 sau 8 lei; până în ianuarie 2018)
Duminică, 14 mai
Teatru, „De ziua lui Pinocchio”, la Teatrul „Luceafărul”, ora 10.00
Teatru, „Albă ca zăpada”, la Teatrul „Luceafărul”, ora 11.30
Film, „Saltimbancii”, la Teatrul „Luceafărul”, ora 13.00
Lansări de carte Dorel Vişan, la Ateneu, ora 13.00
Film, „Iacob”, la Ateneu, ora 14.00
Film, „Boogie”, la Teatru FIX, ora 14.00
Film, „Out of the present”, la Cafeneaua Piaţa Unirii, ora 14.00
Film, Morgen”, la Casa de Cultură a Studenţilor, ora 15.00
Film, „O lacrimă de fată”, la Teatru FIX, ora 16.30
Film, „Secvenţe”, la Cafeneaua Piaţa Unirii, ora 17.00
Film, „Amintiri din epoca de aur 2 – Dragoste în timpul liber”, la Ateneu, ora 17.00
Film, „Fixeur”, la Casa de Cultură a Studenţilor, ora 18.00
Teatru, „Iarna dragostei noastre”, la sala studio „Teofil Vâlcu” a Teatrului Naţional, ora 18.00
Operă, „Giselle”, la Sala Mare a Teatrului Naţional, ora 18.30
Film, „Cel mai iubit dintre pământeni”, la Teatru FIX, ora 18.30
Film, „Bacalaureat”, la Ateneu, ora 19.00
Concert de poezie mistică, „Omul şi taina lui”, cu Dorel Vişan şi Ionuţ Bogdan Ștefănescu, la Muzeul Mitropolitan, ora 19.00
Teatru, „Măcelăria lui Iov”, la sala Teatru la Cub a Teatrului Naţional, ora 19.00
Film, „California dreamin' (nesfârşit)”, în Grădina Palas, ora 21.30
În curând
Teatru, „Măcelăria lui Iov”, 15 mai, la sala Teatru la Cub a Teatrului Naţional, ora 19.00
Teatru, „Joc de pisici”, 16 şi 22 mai, la sala studio „Teofil Vâlcu” a Teatrului Naţional, ora 18.00
Teatru, „Colivia”, 18 mai, la Sala Mare a Teatrului Naţional, ora 19.00
Opera în recital, 19 mai, la Biblioteca Centrală Universitară „Mihai Eminescu”, ora 18.30
Teatru, „O scrisoare pierdută”, 19 mai, la Sala Mare a Teatrului Naţional, ora 19.00
Teatru, „Cafeneaua”, 21 mai, la Sala Mare a Teatrului Naţional, ora 19.00
Teatru, „Interviul”, 23 şi 25 mai, la sala studio „Teofil Vâlcu” a Teatrului Naţional, ora 18.00
Operă, „La Traviata”, 25 mai, la Sala Mare a Teatrului Naţional, ora 18.30
Teatru, „Damen tango”, 26 mai, la sala studio „Teofil Vâlcu” a Teatrului Naţional, ora 18.00
Operă, „Troienele”, 26 mai, la Sala Mare a Teatrului Naţional, ora 18.30
Teatru, „Tinereţe fără bătrâneţe şi teatru fără de moarte”, 27 mai, la sala studio „Teofil Vâlcu” a Teatrului Naţional, ora 18.00
Operă, „Kabaret”, 27 mai, la Sala Mare a Teatrului Naţional, ora 18.30
Operă, „Carmina Burana”, 31 mai, la Sala Mare a Teatrului Naţional, ora 18.30
Festival Afterhills, 23-25 iunie, pe şesul de lângă Era Park
Cinema City
Alien: Covenant, subtitrat, ora 14.00, 17.30, 20.00, 22.30
Deep: O aventură nesfârşită (3D), dublat, ora 11.10, 12.40, 14.50, 17.00
Furios şi iute 8, subtitrat, ora 16.00, 18.40, 21.30
Gardienii Galaxiei vol. 2 (3D), subtitrat, ora 12.20, 13.10, 15.10, 16.30, 18.00, 19.20, 20.50, 22.10
Jaf cu stil, subtitrat, ora 19.00
Obsesia trecutului, subtitrat, ora 21.10
Smurfs: Satul pierdut (3D), dublat, ora 12.00
The boss baby: Cine-i şef acasă? (3D), dublat, ora 11.00, 13.10, 15.20
Victoria
Şcoala iepuraşilor, ora 14.00
Marina Abramovic în Brazilia, ora 16.00
Vara s-a sfârşit, ora 18.00
Ana, mon amour, ora 20.00
Republica
Ozzy – Marea Evadare, ora 13.30
Fixeur, ora 15.30
(M)ucenicul, ora 17.30
Departe de tine, ora 19.30
Puncte preluare anunturi "Evenimentul Regional al Moldovei" in Iasi
<
Adauga comentariul tau