BANCUL ZILEI - Putin

banc 366

Dimensiune font:

| 29-06-2020 23:42

 Trei ruși călătoreau în aceeași cușetă dintr-un tren trans-siberian. Unul dintre ei citea un ziar, în timp ce ceilalți doi spuneau bancuri cu Putin. Enervat de faptul că nu putea citi în liniște ziarul, primul rus s-a hotărât să le joace o festă celor doi. A ieșit discret din cușetă și a comandat însoțitorului de vagon trei ceaiuri, cu mențiunea să-i fie aduse exact peste 10 minute. A reintrat în cușetă și, după nouă minute, le-a spus celor doi:

– Băieți, ar trebui s-o lăsați mai moale cu bancurile politice in tren. FSB-ul are microfoane în toate cușetele și compartimentele.
– Rahat, hai să fim serioși! Cine a mai auzit de microfoane în trenuri în zilele noastre?

– Serios, hai să vă arăt. După care, a spus cu glas tare: „Domnule maior, trei ceaiuri, vă rog!”

N-au trecut decât câteva secunde și însoțitorul vagonului a intrat cu cele trei ceaiuri. Cei doi călători s-au albit la față și nu au mai scos nici un cuvânt până s-au culcat. Dimineața, tipul glumeț s-a trezit singur în compartiment. Curios, l-a întrebat pe însoâitor unde sunt cei doi. Acesta i-a spus că, în timpul nopții, cei doi au fost săltați de FSB.

– Bine, bine, dar pe mine de ce m-au lăsat în pace?
– Domnului maior i-a plăcut poanta cu ceaiul.

 

 

Puncte preluare anunturi  "Evenimentul Regional al Moldovei"  in Iasi

<>

Adauga comentariul tau

Nume:

E-mail:

Comentariu:

Security Code
Imagine noua

ULTIMA ORA

Bancul Zilei
04/10/2022 05:12

 O mamă se adresează invăţătoarei: – Cum puteţi să-i daţi copilului o asemenea temă: dacă o bere costă 50 de bani …?”! Soţul meu nu a inchis ochii toată noaptea!!!

BANCUL ZILEI
03/10/2022 04:31

La sfarşitul anului scolar, Ştrulă ii spune mamei sale: – Mamă, eşti o femeie norocoasă! După care maică-sa il intreabă: – De ce, fiule? Ştrulă ii răspunde: – Nu trebuie să-m ...

Bancul Zilei
02/10/2022 06:06

  O tipă, după ce a condus toată noaptea, se opreste la marginea unui orăsel să doarmă cateva minute... Abia atipeste cand ii bate cineva in geam. Un tip in trening, bătand pasul pe loc: - Nu stit ...

Bancul Zilei
01/10/2022 06:21

Deprimat, sotul ii spune sotiei lui grase: - Tu esti singura mea investitie care s-a triplat. 

BANCUL ZILEI
30/09/2022 04:39

 Bula si Strulă merg să se angajeze. La semnarea contractului, Bulă spune: – Eu nu stiu să scriu. La care secretara: – Fă si tu un semn. Bulă face un X. Urmează Strulă la rand si ...

Bancul Zilei
29/09/2022 05:06

  Alinuta: – Mama, mi-am rupt un deget! – Saraca de tine! Unde l-ai rupt? – In ochii lui Gigel!

Bancul Zilei
28/09/2022 05:55

In armată. - Cine are la el un cutit, să dea un pas inainte! zice sergentul. - Eu am unul, domn sergent! - OK. Vei merge o săptămană in Hawaii cu toate cheltuielile incluse. Ziua următoare sergentul p ...

BANCUL ZILEI