Misiune contracronometru în Suceava, după ce un bărbat a căzut într-o fântână. A fost găsit în viaţă la 10 metri adâncime
Dimensiune font:
Un bărbat de 30 de ani a căzut într-o fântână adâncă de 10 metri, în comuna Dornești din județul Suceava. Pompierii au reușit să îl scoată în timp util, iar o ambulanță SMURD l-a transportat la Centrul de Primiri Urgențe Rădăuți pentru îngrijiri medicale.
Un bărbat în vârstă de 30 de ani a căzut luni, 15 aprilie, într-o fântână din comuna Dornești, județul Suceava, iar imediat s-a dat alarma pentru salvarea acestuia. Incidentul s-a petrecut în satul Iaz, din comuna Dornești. Misiunea a fost una destul de dificilă, deoarece fântâna avea o adâncime de 10 metri.
![Nu gasesc](https://cdn.adh.reperio.news/image-6/6a24cd55-60f7-4ceb-9817-6bc7b3e4b73e/index.jpeg?p=a%3D1%26co%3D1.05%26w%3D1400%26h%3D750%26r%3Dcontain%26f%3Dwebp)
Pompierii militari care au mers la fața locului cu o autospecială de intervenție și o ambulanță SMURD au reușit să scoată victima în timp util.
![Nu gasesc](https://cdn.adh.reperio.news/image-4/478df1db-dae5-4154-a478-2f74fcd63cda/index.jpeg?p=a%3D1%26co%3D1.05%26w%3D1400%26h%3D750%26r%3Dcontain%26f%3Dwebp)
Fântâna avea o adâncime de 10 metri FOTO ISU Suceava
Conștient și cooperant, bărbatul a fost preluat de echipajul SMURD, care i-a acordat primul ajutor medical, iar apoi l-a transferat la Centrul de Primiri Urgențe Rădăuți, pentru îngrijiri medicale și investigații suplimentare.
Puncte preluare anunturi "Evenimentul Regional al Moldovei" in Iasi
<
Adauga comentariul tau