Xavi, antrenorul Barcelonei

Barcelona, victorie cu 5-0 cu Betis Sevilla - Joao Felix, primul gol în tricoul blau-grana

Pe Stadionul Olimpic din Barcelona, în prezența a 45.055 de spectatori, catalanii le-au oferit fanilor un adevărat recital ofensiv.

Joao Felix a „spart gheața” în tricoul blau-grana în minutul 25, atunci când a deschis scorul dintr-o pasă a lui Romeu. A fost primul gol marcat de lusitan pentru Barcelona.

Lewandowski (minutul 32) a făcut 2-0, iar Ferran Torres (minutul 62), Raphinha (minutul 66) și Joao Cancelo (minutul 81) și-au trecut și ei numele pe lista marcatorilor.

În urma acestui succes, Barcelona lui Xavi trece provizoriu pe primul loc din LaLiga, cu 13 puncte acumulate. Real Madrid, marele rival, va juca duminică, de la ora 22:00, pe Santiago Bernabeu, cu Real Sociedad.