Titi
Dimensiune font:
Puncte preluare anunturi "Evenimentul Regional al Moldovei" in Iasi
<
Dimensiune font:
<
Dorian OBREJA Duminică, am aflat destul de devreme vestea renuntării lui Biden spre a avea timp să comit un editorial „la cald”, pentru a doua zi. Am mai meditat si am renuntat. Cu s ...
Dorian OBREJA Printre nechematii care consideră că dorinta lor de a parveni la Cotroceni tine loc de calitătile necesare unui prezidentiabil se numără si unul care pare a fi decis să recurgă la ...
Dragos Damian, director general Terapia Cluj si director executiv PRIMER (Patronatul Producătorilor Industriali de Medicamente din Romania) ii atrage atentia Ministrului Energiei, Sebastian Burduja că Romania ...
Lect. univ. dr. Bogdan NECULAU Educatia de calitate are la bază un real efort colectiv. În acest sens, se cuvine să le multumim si să-i felicităm pe elevii care au obtinut rezultate frumoase la Eva ...
Dorian OBREJA Fotbalul e un subiect pe care il abordez chiar mai rar decat „din An in Paste”, desi il urmăresc de peste 60 de ani, iar vreme de vreun deceniu chiar l-am „practicat&rdqu ...
Nu mai avem altă solutie decit impuscarea ursilor care umblă hai-hui in căutare de hrană, jucăusi sau amenintători prin comunităti. Nici un ONG-ist si nici un super- dresor nu-i mai poate intoarce in in ...
Klaus Iohannis nu mai are curajul să facă la Bucuresti declaratii despre situatia din tară. Le face departe de populatie, de presă si de ursi. De la Washington, ne transmite mistificări si incurajăr ...
Dorian OBREJA Astăzi, in locul editorialului, apare un pamflet (pe baza informatiilor din presă), ce trebuie tratat ca atare. Deci nicio legătură cu ce s-a intamplat pe malurile Dambovitei ...
Dorian OBREJA Vă propun să facem o sintetică, dar extrem de sugestivă trecere in revistă a catorva cazuri in care romani si bazati (financiar si sau politic) si „destepti” s-au sustras p ...
Dorian OBREJA Teribil (prin efecte) de mult timp si multe energii se consumă aiurea pe scena politică si, de aici, la scara intregii societăti. Un exemplu a fost acela reprezentat de luarea deciziei p ...
Comentarii
eric polec
Dec 15, 2021
un prieten foarte bun, dar si un colaborator adevarat. am colaborat cu domnul paladuta in ultimii lui ani din viata pe partea de redactare de articole seo, pentru diferite companii. eu le scriam, dumnealui se uita peste ele si le mai peria. de asemenea, eu eram si informaticianul lui personal, il ajutam mereu cand avea nevoie de cate ceva. un om la pas cu tehnologia, abilitatea lui de a se adapta vremurilor era iesita din comun. mare pacat, astazi am aflat din nefericire (noi comunicand doar prin email, am realizat ca nu-mi mai raspunde de cateva luni si astfel am ajuns sa-l caut pe internet). condoleante familiei, imi pare sincer rau. intr-o zi ne vom re-intalni cu totii...
Adauga comentariul tau