INCHIDE

Tragedie la Hadâmbu

Tragedie la Hadâmbu

Un bărbat în vârstă de 36 de ani a suferit un stop cardio-respirator în timp ce se afla la volanul maşinii. Un echipaj SAJ care mergea la o solicitare venită de la un sătean din Hadâmbu s-a oprit la caz. 

Echipajul medical de la Ambulanţă a fost nevoit să spargă geamul maşinii pentru a începe resuscitarea cardio-respiratorie. Ulterior, bărbatul a fost preluat de un echipaj SMURD cu terapie intensivă şi transportat la Spitalul Sf Spiridon. Pe tot parcursul drumului echipajul SMURD a continuat resuscitarea. Pacientul mai avusese probleme anterior, în jurul orei 14,40. Am primit un apel la serviciul de urgenţă 112, dintr-o farmacie din zona Tudor Vladimirescu. La acea solicitare s-a deplasat o ambulanţă cu medic, de la Serviciul Judeţean de Ambulanţă, însă a refuzat transportul la spital. La ora 15,52 am primit din nou un apel la serviciul 112, pentru că avea o nouă durere toracică, apoi apelul s-a întrerupt. Pacientul este în curs de resuscitare în UPU", a spus dr. Diana Cimpoeşu. Laura RADU

Evenimentul pe WhatsApp – cele mai tari stiri, direct pe telefon!

Esti mereu pe fuga? Noi îti trimitem zilnic cele mai importante 3 stiri din Iasi, Moldova si tara – scurt, clar, fara spam.

Plus: alerte locale de urgenta, noutati exclusive si acces rapid la anunturi importante.

Intra pe canalul nostru oficial: WhatsApp Ziarul Evenimentul

⇒ Încearca 3 zile. Daca nu-ti place, poti iesi oricând.

Esti martorul unui eveniment care poate fi o stire de interes pentru comunitate?

Trimite-ne detalii si imagini la numarul de WhatsApp    0752 266 264  si noi le facem cunoscute!