INCHIDE

8 suporteri FCSB, arestați în Grecia. De ce au fost condamnați la închisoare

8 suporteri FCSB, arestați în Grecia. De ce au fost condamnați la închisoare

 

 8 suporteri FCSB, arestați în Grecia. De ce au fost condamnați la închisoare

8 suporteri ai FCSB, care mergeau la meciul din Europa League cu PAOK Salonic, au fost condamnați la 18 luni de închisoare în Grecia. Ei au fost prinși la frontieră cu diverse arme albe. 

Un tribunal grec i-a judecat după o procedură accelerată, folosită în asemenea cazuri. Din cele 18 luni, primele 30 de zile le vor petrece obligatoriu într-o închisoare din nordul Greciei. Pentru restul pedepsei, cei opt români pot face apel, potrivit digi24

Pe lângă închisoare, fiecare trebuie să plătească o amendă de 1.200 de euro. Potrivit postului public din Grecia, suporterii FCSB au fost uluiți când au aflat sentința. Unul dintre ei a spus că este om de afaceri și că trebuie să se întoarcă în România repede, ca angajații lui să nu rămână fără loc de muncă.

 Evenimentul pe WhatsApp – cele mai tari stiri, direct pe telefon!

Esti mereu pe fuga? Noi îti trimitem zilnic cele mai importante 3 stiri din Iasi, Moldova si tara – scurt, clar, fara spam.

Plus: alerte locale de urgenta, noutati exclusive si acces rapid la anunturi importante.

Intra pe canalul nostru oficial: WhatsApp Ziarul Evenimentul

⇒ Încearca 3 zile. Daca nu-ti place, poti iesi oricând.

Esti martorul unui eveniment care poate fi o stire de interes pentru comunitate?

Trimite-ne detalii si imagini la numarul de WhatsApp    0752 266 264  si noi le facem cunoscute!