Suporterii campioanei României vor trebui să plătească dacă vor dori să urmărească transmisia partidei Shkendija – FCSB,
Suporterii campioanei României vor trebui să plătească dacă vor dori să urmărească transmisia partidei Shkendija – FCSB, din cel de-al doilea tur preliminar al Champions League, deoarece nu se va vedea la TV.
UPDATE: Cine arbitrează meciul tur dintre Shkendija și FCSB din preliminariile Champions League
UEFA a anunțat prin intermediul site-ului oficial că la partida din Macedonia de Nord a fost delegată o brigadă din Belgia, cu Nathan Verboomen la centru și cu Mathias Hillaert și Ruben Wyns la cele două margini.
Al patrulea oficial este Wesli De Cremer, în vreme ce în camera VAR au fost trimiși Erik Lambrechts și Ella De Vries.
UPDATE: Pro TV a pierdut procesul împotriva ”piraților” care au transmis LASK – FCSB
Pro TV a cerut despăgubiri de 1,3 milioane de euro de la ”pirații” care au transmis ilegal meciul LASK – FCSB, din ediția precedentă de Europa League, însă Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 2 a închis cazul, motivând că nu există un interes public în urmărirea faptelor.
Avocații trustului din Pache Protopopescu au încercat să transfere dosarul de la Parchetul de pe lângă Judecătoria Sectorului 2 la Parchetul General, însă magistrații au respins și această cerere.
Drepturile de televizare a partidei LASK – FCSB 1-1, desfășurată pe 22 august 2024 și care a contat pentru prima manșă a play-off-ului Europa League, au aparținut postului Pro TV care a hotărât ca jocul să fie transmis doar pe platforma Voyo.
Însă, întâlnirea a putut fi urmărită pe mai multe stream-uri online, care au piratat imaginile de la meciul din Austria, lucru care i-a făcut pe șefii trustului din Pache Protopopescu să se adreseze instanței.
UPDATE: Unde s-a antrenat FCSB înaintea meciului tur cu Shkendija
Campioana României a efectuat în cursul zilei de luni antrenamentul oficial înaintea acestei partide în baza de pregătire a echipei naționale a Macedoniei de Nord, după cum a informat clubul roș-albastru prin intermediul unui comunicat postat pe pagina oficială de Facebook:
„Campionii României au efectuat luni, la baza de pregătire a echipei naționale a Macedoniei de Nord, antrenamentul oficial dinaintea partidei din turul 2 al UEFA Champions League, pe care roș-albaștrii o vor disputa împotriva celor de la KF Shkëndija.
Ședința de pregătire a fost precedată de o conferință de presă la care a participat antrenorul Elias Charalambous”.
UPDATE: Gigi Becali a anunțat echipa de start a FCSB-ului la Fanatik SuperLiga
În direct la FANATIK SUPERLIGA, Gigi Becali a anunțat primul „11” al FCSB pentru duelul din Macedonia de Nord. Dennis Politic nu a făcut deplasarea, în timp ce Octavian Popescu va fi pe foaia de joc.
FCSB: Târnovanu – Crețu, Ngezana, M. Popescu, Radunovic – Chiricheș, Șut, David Miculescu, Florin Tănase, Darius Olaru.
Duelul de Champions League dintre Shkendija – FCSB nu e transmis la TV
Întâlnirea din prima manșă se va disputa marți, 22 iulie, de la ora 21:00, pe stadionul Todor Proeski din Skopje, dar nu va putea fi vizionată la TV în țara noastră, după ce drepturile de difuzare au fost achiziționate de Pro TV.
Mai marii postului din Pache Protopopescu au decis ca meciul să fie transmis doar pe platforma de streaming Voyo. Astfel, cei care doresc să vadă la lucru campioana României în jocul din Macedonia de Nord vor trebui să-și facă abonament pe Voyo.
Drepturile de transmitere a partidelor pe care FCSB le joacă pe teren propriu în preliminariile Champions League au fost achiziționate de Antena Group și sunt difuzate atât pe Antena 1, cât și pe platforma AntenaPLAY. De altfel, „dubla” cu Inter Club d’Escaldes din primul tur preliminar al UEFA Champions League a putut fi urmărită pe Antena 1.
Returul cu Shkendija se va juca pe Arena Națională
Partida tur dintre Shkendija și FCSB va fi condusă de o brigadă de arbitri din Belgia, avându-l la centru Nathan Verboomen. ”Centralul” în vârstă de 37 de ani a prins în sezonul trecut doar două jocuri în preliminariile Conference League.
Înaintea dublei împotriva campioanei Macedoniei de Nord, Gigi Becali a făcut două schimbări în lista de jucători a ”roș-albaștrilor”. Atacanții Denis Alibec și Daniel Bîrligea sunt refăcuți după accidentări și le-au luat locul în lot lui Laurențiu Vlăsceanu și lui Andrei Gheorghiță.
O altă veste excelentă pentru suporterii campioanei României este că UEFA a acceptat cerea de schimbare a stadionului. Astfel, returul cu Shkendija se va desfășura pe Arena Națională și nu în Ghencea, cum fusese programat inițial. Meciul retur va putea fi urmărit pe Antena 1.
Subiecte asemanatoare
Steaua Magică va juca în Liga a IV-a a județului Iași sub numele ASPI!
Cu gândul la Jocurile Olimpice! Andreea Verdeş continuă lupta pentru a-şi împlini visul
ACS USV vrea grupele Cupei României și pregătește deja promovarea
David Popovici, în istoria înotului! Tripla-dublă fabuloasă la Paris: nimeni nu a mai reușit așa ceva!
Handbal feminin - Meciuri de verificare pierdute
Am ajuns de râsul Europei! Fotbalul românesc, victima propriei aroganțe
Remiză cu emoții pentru Universitatea Craiova. CFR Cluij, distrusă în Gruia!
Gimnastică ritmică. Din nou, Andreea Verdeș, cea mai bună!
Giuleștiul, în delir! Rapid domină CFR și preia conducerea clasamentului
Iașul n-are juniori buni, dar ei se transferă la FCSB, Dinamo și Universitatea Cluj!
Omul nepotrivit la locul potrivit
România, ultima din UE la cheltuielile pentru educație
Un nou tratament pentru obezitate. Cum diferă TOFA de Ozempic și Mounjaro
Iașul are și el un „Nea Mihai”. Omul care gătește de un sfert de veac pe Cuza Vodă
Fine dining la Iași: restaurantele unde masa devine experiență
Iașul bate Clujul la curse Uber. Vârful este la ora 22.00
Tramvaie oprite în centrul Iașului. Ce trasee se schimbă în weekend
Poșta Română taie din costuri la Iași. Oficiul central caută chiriași
A murit Ileana Cotrubaș, soprana care a cântat cu Pavarotti
Zece gustări pe care copiii le pot mânca în pauză
COMUNICAT DE PRESĂ privind încheierea proiectului de investiții cu titlul: „ Școli verzi- Modernizarea clădirii Colegiului Național Garabet Ibrăileanu, Extinderea clădirii Colegiului Național Mihai Eminescu, Extinderea Clădirii Liceului Teoretic Miron Cost
Școala începe mai devreme, dar fără catalog, la Hașdeu
Cât teren agricol a înghițit extinderea Iașului în zece ani
Consolidarea competitivității STONE WORKS SRL prin măsuri de dezvoltare durabilă și economie circulară
Clasa I începe cu o factură de câteva mii de lei
Iașul caută 200 de șoferi. De ce rămân posturile neocupate
GrapheneOS ajunge pe telefoane Motorola și schimbă regulile jocului
Bancul Zilei
Profesorii din Iași resping categoric noua lege a salarizării propusă de Ministerul Muncii
Pacient la Infecțioase. Despre medici, omenie și speranță
Statul susține că are bani, dar că... nu găsește timp pentru plata Tezaurelor Umane Vii!
Iașul are o problemă uriașă: peste 225.000 de persoane neasigurate! Ce se schimbă din septembrie
Alertă pentru agricultură. Seceta lovește puternic culturile din Moldova
Se deschide drumul spre Pașcani! Centura Bacăului, racordată la noua autostradă
CJ Iași vrea să cumpere Vama Veche pentru Biblioteca „Gheorghe Asachi”!
ACS USV Iași, la 90 de minute de grupele Cupei României
Doina Carpaților duce Iașul la marele festival de folclor din Elveția
Un ieșean a rezolvat o problemă matematică veche de 60 de ani!
Un nou drum între Moldova și Transilvania! Ruta taie 92 de kilometri și deschide o nouă poartă peste munți
BNR anunță revenirea planului pentru euro. România nu trece niciun criteriu!
Grindeanu promite „revoluția” administrației dacă ajunge premier: localitățile mici ar putea fi comasate
Statul oferă sprijin femeilor singure care vor să aibă copii
Primele benzinării de pe Autostrada Moldovei!
Începe școala: 9 din 10 români spun că rechizitele, hainele și ghiozdanele îi lovesc puternic la buzunar
Mugur Isărescu: „Cursul euro este mai flexibil”
David Popovici, în istoria înotului! Tripla-dublă fabuloasă la Paris: nimeni nu a mai reușit așa ceva!
Cu gândul la Jocurile Olimpice! Andreea Verdeş continuă lupta pentru a-şi împlini visul
Rețeta zilei -- Plăcintă cu brânză și struguri
Alarmă pentru dinții copiilor! CMSR cere lecții obligatorii de prevenție în licee
Alarmă la Finanțe! Datoria României sare de 1.194 de miliarde de lei și trece de 61% din PIB
Surpriză uriașă în sănătatea ieșeană! Spitalul de Recuperare, peste aproape 400 de unități din România
UMB forțează deschiderea autostrăzii de la Adjud la Bacău
Postul cu apă, taina prin care trupul se reface
Criza energetică se adâncește. Fabricile mari pot rămâne fără energie în orele de vârf
Turismul intră pe minus. Iașul pierde vizitatori în 2026
Salariile au crescut în România, dar cifrele ascund o realitate dură
Iașul are o problemă uriașă: peste 225.000 de persoane neasigurate! Ce se schimbă din septembrie
Alertă pentru agricultură. Seceta lovește puternic culturile din Moldova
Se deschide drumul spre Pașcani! Centura Bacăului, racordată la noua autostradă
Plan spectaculos pentru Iași: monorail de 7,5 kilometri, cu tuneluri sub Copou și legătură directă la Aeroport
Nicușor Dan a promulgat legile-cheie din PNRR. Codul Urbanismului intră în vigoare
AUTO
Ce tip de mașină merită închiriată în funcție de traseul pe care îl ai
De ce reușesc unii candidați să ia examenul auto din prima, iar alții îl repetă de mai multe ori
Acte, permis și reguli: tot ce trebuie să știi despre scutere
Când e momentul să schimbi anvelopele la camion
Pregătirea mașinii pentru vacanța de vară
Tahograful Digital Obligatoriu din 1 Iulie 2026 pentru Autoutilitarele 2.5-3.5 Tone în Transportul Internațional
Timp liber
Întreținerea aspiratorului, pas cu pas, pentru o durată mai lungă
Asemănări și deosebiri între sloturi și pariuri la cazino online
Battle Royale nu mai este o modă și a devenit un mod în care prietenii își petrec timpul împreună
De ce inteligența emoțională este cheia leadership-ului eficient
Efectul terenului propriu: De ce statisticile favorizează echipele care joacă în fața propriilor suporteri