Cine este femeia misterioasă din viața lui Ilie Bolojan. S-au afișat împreună de mai multe ori
Dimensiune font:
Ilie Bolojan a fost desemnat vineri, 20 iunie, premierul României de către Nicușor Dan. Președintele a declarat că alegerea liderului PNL în fruntea noului Executiv a fost una extrem de ușoară pentru că acesta a demonstrat ce poate să facă și are o carieră de invidiat.
Ilie Bolojan a urcat pas cu pas treptele puterii: a fost consilier local, consilier judeţean, prefect, primar, preşedinte al Consiliului Judeţean, preşedinte al Senatului şi preşedinte interimar al României. Acum va conduce și Guvernul.
Caracterizat de mulți ca un om integru, muncitor și foarte rezervat, noul premier preferă să fie cunoscut prin realizările sale politice, nu prin aspectele vieții sale personale, scrie libertateapentrufemei.ro.
Cine este omul Ilie Bolojan
A fost căsătorit timp de aproape 20 de ani cu Florentina Bolojan, cu care are două fiice. În 2013, cei doi au decis să divorțeze, iar în presa de atunci au circulat speculații despre motivele separării, inclusiv zvonuri legate de o posibilă relație extraconjugală a politicianului.
Aceste informații nu au fost, însă, niciodată confirmate oficial. După divorț, Bolojan a evitat să discute public despre viața sa personală. Ca om politic, el a menționat rar aspecte legate de familie, iar după divorțul din 2013 foarte puțini au aflat dacă are sau nu o nouă parteneră în viața sa.
Cine este femeia din viața lui Bolojan?
În 2022, liderul PNL a fost văzut alături de o femeie la un eveniment deosebit, unde a îndeplinit rolul de naș de cununie.
Conform tradițiilor Bisericii Ortodoxe, nașii de cununie trebuie să fie căsătoriți religios sau să obțină o dispensă, cu condiția să se căsătorească ulterior. Prezența lor în această calitate a generat o serie de speculații, având în vedere discreția cu care Bolojan își păstrează viața personală. Se pare că femeia care i-a câștigat inima se numește Ioana și lucrează ca asistentă medicală la Spitalul CFR din Oradea.
În 2024, aceeași femeie a fost partenera lui Bolojan la nunta lui George Bologan, fost ambasador al României în Spania și consilier al președintelui Klaus Iohannis, ceea ce a amplificat speculațiile privind natura relației lor.
Această nouă apariție publică a marcat un moment important, intensificând speculațiile despre o posibilă relație amoroasă între cei doi.
Cei doi au fost împreună și la premiera filmului „Ramon”, regizat de Pavel Bartoș, care a avut loc în Oradea.
Ilie Bolojan a optat pentru un look mai discret (vezi foto), purtând o șapcă trasă pe ochi și îmbrăcăminte casual: un pulover roșu peste o cămașă în carouri. Alături de el, doamna cu gropițe și un zâmbet încântător a ales o cămașă albastră. Cei doi au fost surprinși în imagini de jurnaliștii de la ebihoreanul.ro.
În ciuda zvonurilor privind o posibilă relație amoroasă, Bolojan nu a oferit niciun comentariu oficial pe această temă.
În ciuda acestor speculații, politicianul își menține imaginea de om dedicat carierei sale, refuzând să permită ca viața sa privată să-l definească. Astfel, misterul legat de iubita sa rămâne nerezolvat, alimentând speculațiile și interpretările.
Evenimentul pe WhatsApp – cele mai tari știri, direct pe telefon!
Ești mereu pe fugă? Noi îți trimitem zilnic cele mai importante 3 știri din Iași, Moldova și țară – scurt, clar, fără spam.
Plus: alerte locale de urgență, noutăți exclusive și acces rapid la anunțuri importante.
► Intră pe canalul nostru oficial:
⇒ Încearcă 3 zile. Dacă nu-ți place, poți ieși oricând.
Adauga comentariul tau