Bancul Zilei

d3a71682e44769c11fdf2f7a9e64f7d0

Dimensiune font:

| 30-07-2022 05:14

 

Iepuraşul şi ursul mergeau prin pădure.

Se întâlnesc cu vulpea care se mută în casă nouă.

– Băieţi, nu vreţi să mă ajutaţi să mut mobila, că am să plătesc bine.

Băieţii pun mâna la treabă şi până seara termină.

Vine şi momentul plăţii.

Vulpea întreabă:

– Ce vreţi: o sticlă de vodcă sau jos chiloţeii?

Stau ei şi se gândesc şi într-un sfârşit, ursul alege sticla de vodcă.

Pleacă şi după ce beau sticla de vodcă, printre aburii beţiei iepuraşul zice:

– Măi ursule, ce băiat deştept ai fost tu că ai luat sticla de vodcă.

Dacă alegeai chiloţeii ce făceam cu ei? Mie îmi erau prea mari, ţie prea mici.

Puncte preluare anunturi  "Evenimentul Regional al Moldovei"  in Iasi

<>

Adauga comentariul tau

Nume:

E-mail:

Comentariu:

Security Code
Imagine noua

ULTIMA ORA

BANCUL ZILEI
16/08/2022 05:56

 – De ce nu s-au certat Adam şi Eva niciodată? – Pentru că Eva nu-i povestea despre foştii iubiţi, iar Adam nu-i povestea despre cat de bine gătea mama lui.

BANCUL ZILEI
15/08/2022 06:00

La vorbitorul inchisorii, sotia ii spune sotului: - Copiii au crescut si pun intrebari... - Intreaba unde-i tatal lor? - Nu! Intreaba unde ai pus banii pe care i-ai furat!  

BANCUL ZILEI
14/08/2022 04:46

  - Domnule, vreau să vă spun că am un copil al dvs.! – Cum? Curios! A, da, cand eram burlac, mi-au băgat prietenii in casă o prostituată, mda, cred că dumneata erai! – Nu, dle, e ...

BANCUL ZILEI
13/08/2022 04:48

Bancul zilei. Într-un apartament al unui bloc select de locuinte locuieste o fată bătrană. O vecină o intreabă mereu de ce nu se căsătoreste, de ce nu-si găseste si ea un bărbat cumsecade. - De ...

Bancul Zilei
12/08/2022 04:42

  Un tip işi conduce prietena acasă, noaptea, după discotecă. Ajunşi in poarta casei fetei, tipul se reazemă cu cotul in perete şi incepe vrăjeala la greu. După vreo 15 minute, se deschide uşa ...

BANCUL ZILEI
11/08/2022 05:50

Trei prieteni, doi burlaci si unul căsătorit stăteau de vorbă la o bere. Cel căsătorit ii povătuia pe ceilalti doi cum să-si aleagă nevasta cand se vor căsători: - Ascultati-mă pe mine, cel mai bi ...

Bancul Zilei
10/08/2022 04:22

  Două blonde stau de vorbă: – Luna viitoare plec la Veneţia. – Păi, la ce mai mergi că doar ai fost şi anul trecut? – Da, dar atunci străzile erau inundate.

BANCUL ZILEI
09/08/2022 05:06

 - Mă, Ioane, mă! Ai auzit ce-o pătit bietu' Gheorghe azi-noapte? - Nu, mă! Tulai Doamne, da' ce-o pătit? - Ai de capu' si de zalile lui! O fugit cu nevasta-mea, mă!      

Bancul Zilei
08/08/2022 04:13

  -Şefu’, nu vă supăraţi, n-am nici un chef de muncă după weekend, daţi-mi o zi liberă, vă rog! -Hai, Mişule, fii om serios, avem o groază de treburi de făcut azi! Mi se mai intamplă ...

BANCUL ZILEI