INCHIDE

Doi ieșeni, cercetați pentru contrabandă

Doi ieșeni, cercetați pentru contrabandă

 

Polițiștii din cadrul Serviciului de Investigare a Criminalității Economice au prins zilele trecute, în municipiul Iași, un bărbat și o femeie, din orașul Podu Iloaiei, care transportau, în vederea comercializării, țigări susceptibile a proveni din contrabandă.

Cele 7.000 de țigări au fost ridicate de polițiști, în vederea confiscării. În cauză a fost întocmit dosar penal sub aspectul săvârșirii infracțiunii de contrabandă. Ciprian NEDELCU